středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Představí se nám japonský architekt Masaharu Takasaki

Představí se nám japonský architekt Masaharu Takasaki

Představí se nám japonský architekt Masaharu Takasaki
Profesor Masaharu Takasaki

Významný japonský architekt Masaharu Takasaki, profesor Kyoto University of Art and Design a čestný člen Royal Institute of British Architects, bude přednášet a vystavovat svá díla na naší univerzitě.

Výstavu a přednášku světově uznávaného architekta pořádá Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci u příležitosti oslav 20. výročí svého založení v pátek 27. února od 18 hodin ve velké aule nově otevřené budovy „G“. Následně v 19.30 bude na slavnostní vernisáži v předsálí velké auly budovy G zahájena jeho výstava. Profesor Takasaki se také zúčastní oslavy 20. výročí založení Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci v sobotu 28. února 2015 od 18h v Ateliéru Karla Hubáčka TUL v budově „F“.

Výstavu, která zde bude k vidění až do 27. března 2015, přivezla fakulta umění a architektury z Benátek. Tam byla vystavena v rámci mezinárodního Bienále Architektury 2014 v paláci Bembo v projektu “TIME SPACE EXISTENCE”.  

Masaharu Takasaki patří k nejoriginálnějším japonským architektům a je autorem řady velmi neobvyklých staveb napříč Japonskem. Jeho práce nemá srovnání v tak široce různorodém poli, jakým je japonská architektura, ani v současné světové architektuře. Takasakiho návrhy kombinují organické a mytologické prvky. On sám popisuje svou architekturu jako „enviromentální bytost“, která je tvořena soustředěním vnitřního lidského vědomí a přírodní energie a propojuje lidství s kosmem. V současnosti se Masaharu Takasaki podílí svými návrhy na obnově osídlení zničeného v roce 2011 velkým zemětřesením, tsunami a jadernou havárií. Více se o jeho díle dozvíte na: (http://www.takasaki-architects.co.jp/).

Generálním sponzorem návštěvy profesora Masaharu Takasakiho v České republice je společnost ZAPA beton.

-red-

 

 

 

 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání