Smlouva s tchajwanskou univerzitou

tchaj-wan 013.jpg
Podpis memoranda

Rektoři Zdeněk Kůs a Tseng Tsahn-Deng podepsali ve čtvrtek 5. května memorandum spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Kao Yuan University.

Delegace z tchajwanské univerzity přijela na návštěvu Technické univerzity v Liberci ve čtvrtek odpoledne. Rektor Zdeněk Kůs seznámil rektora Tseng Tsahn-Denga a jeho kolegy Dr. Wang Wen-Lunga a Dr. Shieh Guor-Rurnga s činností naší univerzity. Hosté projevili zájem především o spolupráci v oblastech technických oborů a ekonomických studií, které jsou blízké zaměření jejich domovské univerzity.

Pak rektoři přistoupili k podepsání dokumentu Memorandum of Understanding (memorandum o porozumění). Hosté z  Kao Yuan University si poté prohlédli naše laboratoře.

S Tchajwanem navázala Technická univerzita v Liberci spolupráci už před několika lety. S vědci z National Taiwan University v Taipei (NTU) a z Akademie věd České republiky řešili naši odborníci v rámci projektu GAČR výzkum zaměřený na termoakustický motor. Náš doktorand z katedry energetických zařízení fakulty strojní Petr Novotný pak na NTU jeden rok studoval.

Memorandum of Understanding podepsal v lednu loňského roku rektor Zdeněk Kůs také s tchajwanskou National Taipei University.

Kao Yuan University

Je soukromá vysoká škola založená roku 1986. Dva rozsáhlé univerzitní kampusy se nacházejí mezi městy Kangshan a Lujhu. Univerzita má čtyři fakulty (college) a patnáct kateder zaměřených především na strojírenství, elektrotechniku, informatiku a byznys a management. Studuje zde okolo 8.500 studentů (včetně večerní a víkendové školy).

 

-pir-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce