Jsme na Gaudeamu v Brně. Letos je to velké

Rekordní účast škol i návštěvníků, to je 23. ročník veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Brně, kde se prezentuje i naše univerzita.

Na veletrh vzdělávání s nejdelší tradicí u nás se letos přihlásilo 240 univerzit a dalších institucí. V den začátku veletrhu, v úterý 1. listopadu měli pořadatelé registrováno 18.500 studentů, což je oproti loňskému ročníku o 6000 více. Chodí ovšem také návštěvníci bez registrace.

Kromě studentů, nejčastěji z maturitních ročníků, navštěvují veletrhy vzdělávání také učitelé a výchovní poradci. „Jejich zájem stoupl, letos se jich zaregistrovalo 350, loni to bylo jenom 100,“ řekl novinářům před zahájením veletrhu Gaudeamus jeho ředitel Pavel Mikula.

Technická univerzita v Liberci letos na Gaudeamu poprvé představuje sedm fakult, zástupci nově vzniklé fakulty zdravotnických studií doplnili univerzitní výstavní prostor o figuríny, na kterých lze simulovat oživovací procesy, a na místě pracovníci fakulty také měří zájemcům tlak.

K lákadlům našeho stánku patří i motocykl Jawa nebo hra na tabletech.

Rekordní je letos také počet zemí, ze kterých prezentující přijeli: na brněnském výstavišti se představuje 90 zahraničních škol z 21 zemí.

Brněnský veletrh končí zítra ve 14.00 hodin.

Ze série veletrhů pomaturitního vzdělávání Gaudeamus nás čeká ještě pražská část, koná se 25. a 26. ledna 2017 na výstavišti v Letňanech.

-pir-

foto: Stanislav Nevyhoštěný