Jsme na Gaudeamu v Brně. Letos je to velké

Rekordní účast škol i návštěvníků, to je 23. ročník veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus v Brně, kde se prezentuje i naše univerzita.

Na veletrh vzdělávání s nejdelší tradicí u nás se letos přihlásilo 240 univerzit a dalších institucí. V den začátku veletrhu, v úterý 1. listopadu měli pořadatelé registrováno 18.500 studentů, což je oproti loňskému ročníku o 6000 více. Chodí ovšem také návštěvníci bez registrace.

Kromě studentů, nejčastěji z maturitních ročníků, navštěvují veletrhy vzdělávání také učitelé a výchovní poradci. „Jejich zájem stoupl, letos se jich zaregistrovalo 350, loni to bylo jenom 100,“ řekl novinářům před zahájením veletrhu Gaudeamus jeho ředitel Pavel Mikula.     

Technická univerzita v Liberci letos na Gaudeamu poprvé představuje sedm fakult, zástupci nově vzniklé fakulty zdravotnických studií doplnili univerzitní výstavní prostor o figuríny, na kterých lze simulovat oživovací procesy, a na místě pracovníci fakulty také měří zájemcům tlak.

K lákadlům našeho stánku patří i motocykl Jawa nebo hra na tabletech.

Rekordní je letos také počet zemí, ze kterých prezentující přijeli: na brněnském výstavišti se představuje 90 zahraničních škol z 21 zemí.

Brněnský veletrh končí zítra ve 14.00 hodin. 

Ze série veletrhů pomaturitního vzdělávání Gaudeamus nás čeká ještě pražská část, koná se 25. a 26. ledna 2017 na výstavišti v Letňanech.

-pir-

foto: Stanislav Nevyhoštěný

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_0274 - kopie - kopie.JPG

Novoroční zdravice rektora Miroslava Brzeziny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky, milí studenti, novoroční přípitek by se měl nést v optimistickém duchu. Přiznám se, těžko se mi hledá takové rozpoložení, protože to, co celý svět prožívá, růžové není, a bohužel to není jen...

1. 1. 2022 | Univerzita | 476

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645