Katedra designu zve na Fashion show v centru Liberce

Katedra designu zve na Fashion show v centru Liberce
Přijďte, nebudete litovat

Studenti katedry designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci představí svoji oděvní tvorbu ve čtvrtek 15. června 2017 v 17 hodin v prostorách Obchodního centra LBC.

„Studenti oboru Textilní a oděvní návrhářství své kolekce vytvářejí v rámci oděvního ateliéru. Veřejnosti představí výběr svých nejlepších návrhů, které návštěvníky určitě zaujmou svojí kreativitou a nápaditostí. Studenti dobře využívají různých materiálů a vytvářejí neobvyklé a nápadité vzory,“ říká vedoucí katedry Renata Štorová.

Čtvrteční módní přehlídka je jednou z akcí, kterou katedra designu FT TUL 25 výročí od svého založení. Vznikla v roce 1992 pod Fakultou textilní Vysoké školy strojní a textilní v Liberci. Nabízela studijní obor Textilní a oděvní návrhářství zaměřený na Textil a oděv. Před 15 lety otevřela druhé studijní zaměření Sklo a šperk, které má své hlavní zázemí v jabloneckých ateliérech. „Za 25 let absolvovalo katedru více jak 700 absolventů. Mnozí z nich založili své značky nebo se uchytili v managementu oděvnictví, “ připomíná Renata Štorová.

U příležitosti tohoto výročí se také koná výstava semestrálních prací  studentů  KDE, zaměření SKLO a ŠPERK.  Na vernisáž a módní přehlídku zve katedra v úterý 13. června 2017   v 17 hodin.   Výstava bude otevřena do 14. června 2017.

-koč-

  

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Loni si velkou pozornost vysloužila přednáška zakladatele a CEO úspěšného start-upu Tanganica Filipa Svárovského.

JobTUL Days no. 2. Rezervujte si termín 6. listopadu 2024

První ročník veletrhu JobTUL Days byl velmi úspěšný, a tak jsme se s chutí pustili do příprav dalšího. V tuto chvíli máme termín a více než čtyři desítky registrovaných firem napříč obory. JobTUL Days budou opět největším veletrhem pracovních...

6. 6. 2024 | Události | 232