středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Jízdní kola lze na univerzitě odložit, můžete se i osprchovat

Jízdní kola lze na univerzitě odložit, můžete se i osprchovat

Jízdní kola lze na univerzitě odložit, můžete se i osprchovat
Ilustrační foto

Pro nadšené cyklisty, kteří jezdí na univerzitu na kole nebo pro ty, kteří stále s jízdou na kole váhají, bude asi užitečné připomenout, že na univerzitě nejsou zcela využívány kapacity stojanů na úschovu kol. Není proto problém jízdní kolo bezpečně uložit.

V podzemní garáži jsou dva stojany, na každý z nich lze umístit šest kol a podle kvestora TUL Vladimíra Stach je možné kapacitu až ztrojnásobit. „Zatím ale tyto stojany zůstávají většinou prázdné. Bývá tam je jen jedno kolo, občas si tam pověsím já to svoje,“ konstatuje  Vladimír Stach s tím, že přístup do podzemních garáží není nijak komplikovaný. Student nebo zaměstnanec si na své fakultě pouze obstará přístup na své čipové kartě.

Kvestor občas řeší stížnosti, že není kola kam bezpečně uložit. Ty podle něj vyplývají ale z nedostatečné informovanosti.  Prostorná kolárna byla vybudována také v budově „P“. Vejdou se do ní zhruba tři desítky kol. Ale i zde většina stojanů zůstává podle kvestora prázdná. V současné době se řeší možnost odkládání kol před budovou H. „Tady jsme bohužel zatím nedokázali najít řešení uvnitř budovy, aby byla kola chráněna před povětrnostními vlivy a před zloději,“ konstatoval kvestor.  

Na kolejích v Harcově je možné kola uložit ve vstupních areálech.  „Počet stojanů ve vstupních halách pohybuje od 12 do 29. Jsou hodně využívané a místa skutečně nestačí. Proto letos stojany přikoupíme. Chci, aby v každé hale jich bylo nejméně dvacet. Pokud to nebude stačit, budeme hledat řešení,“ informuje ředitel Kolejí a menz TUL Zdeněk Kračmar.

Podle Vladimíra Stacha je v současné době kapacita - vzhledem k jejímu využívání- pro odkládání kol na TUL dostatečná. 

Zpocení cyklisté možná také nevědí, že se mohou po dojezdu pohodlně osprchovat. Ve studentském klubu byly vybudovány čtyři sprchy, do kterých je volný přístup každý den, prakticky od rána do večera. Také u kolárny v budově P jsou k dispozici sprchy.

Takže směle: nechte auto doma a jezděte do práce či do školy na kole. Pak třeba donutíte vedení TUL, aby chybějící stojany pořád a pořád doplňovalo.

-koč-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání