středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzitu povede docent Miroslav Brzezina

Univerzitu povede docent Miroslav Brzezina

Rektor Kůs gratuluje svému nástupci Miroslavu Brzezinovi.JPG
Rektor Kůs gratuluje svému nástupci.

Akademický senát Technické univerzity v Liberci dnes v prvním kole zvolil za kandidáta na funkci rektora docenta Miroslava Brzezinu z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické. 

Dal mu tak přednost před druhým kandidátem - současným prorektorem TUL profesorem Pavlem Němečkem. Pokud docenta Brzezinu jmenuje prezident Miloš Zeman, ujme se nejvyšší  akademické funkce od 1. února 2018 jako desátý rektor v historii naší univerzity.

Docent RNDr. Miroslav Brzezina, CSc. (nar. 21. listopadu 1961), je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na Technické univerzitě v Liberci pracuje od roku 1993. V letech 2008–2015 byl děkanem Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL. V současné době vykonává funkci proděkana FP TUL.

„Pokud budu jmenován, čeká mě hodně práce. Je na co navazovat, ale je také třeba řešit některé záležitosti jinak,“ řekl redakci T-UNI po oznámení výsledku voleb jejich vítěz, který také poděkoval za účast svému protikandidátovi.

Docentu Brzezinovi gratulovali také rektor Zdeněk Kůs a senátoři v čele se svým předsedou Janem Šemberou. „Přeji vám i nám v následujících čtyřech letech jen dobrá rozhodnutí,“ gratuloval vítězi Jan Šembera.

K volební urně dnes přistoupilo 20 senátorů z 21. Miroslava Brzezinu volilo 11, Pavla Němečka 8, jeden senátor se zdržel hlasování.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
milan.svoboda | 24. 10. 2017

Sluší se popřát vítězi, poděkovat tomu, kdo nezvítězil, a doufat, že spokojena s volbou bude i p. prof. Marvalová...

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání