Promoce byly premiérou pro nové vedení univerzity

Rozcvička už s diplomem. Čerstvý bakalář fakulty textilní

Absolventi pěti fakult včera a dnes převzali své bakalářské, inženýrské a magisterské diplomy. Předali jim je spolu s děkankou a děkany také rektor Miroslav Brzezina a prorektoři Pavel Mokrý a Pavel Satrapa. Pro ně to byly první promoce v nových funkcích.

Promoce pořádaly fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, ekonomická fakulta a dnes také fakulta zdravotnických studií, fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a fakulta textilní.

Rektor Miroslav Brzezina ve svém projevu opakovaně vyzýval absolventy, aby především pěstovali kritické myšlení.

„Nejhroznější konflikty naší doby neprobíhaly bojem mezi dobrem a zlem, ale domnívám se, že mezi moudrostí a hloupostí, a proto opět zdůrazňuji nutnost učit kritickému myšlení a k tomu pracovitosti. Jan Werich k tomu říká: ,Člověk nemůže nikdy dělat víc, než je mu dovoleno člověčenstvím. Míň může dělat vždycky. A jak jste si všimli, to s úspěchem probíhá. Ale přemýšlet, a to dá práci, umí jen část lidstva. Ona část, ona tenoučká vrstva, která válčí s lidskou hloupostí,ʻ“ řekl u příležitosti promocí fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické docent Brzezina, pro nějž to byly první promoce v roli rektora Technické univerzity v Liberci.

Prorektor Pavel Mokrý, také premiérově v roli zástupce univerzity, před kterým skládají studenti absolventský slib, jim kladl na srdce, že převzetím diplomu se život spjatý s alma mater neuzavírá:

„Odborné a přátelské vztahy mezi vámi spolužáky i mezi vámi a vašimi pedagogy mohou přetrvat navěky a mohou být oboustranně prospěšné. Vaše úspěchy jsou i naše úspěchy a zpětná vazba od vás, našich absolventů, je pro nás důležitá,“ uvedl.

Své diplomy převzalo včera a dnes 111 bakalářů a 92 absolventů navazujícího magisterského či magisterského studia.

Promocemi skončil zimní semestr, v pondělí 19. února začíná letní semestr roku 2018, roku, kdy si připomínáme 65 let od založení Technické univerzity v Liberci (tehdy Vysoké školy strojní v Liberci).

Radek Pirkl