pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzita má své zastoupení v Taipei

Univerzita má své zastoupení v Taipei

180403 Taipei (2).JPG
Prezidentka Tai a rektor Brzezina

University of Taipei vytvoří ve svém sídle kancelář pro zastoupení Technické univerzity v Liberci a my vytvoříme kancelář pro tchajwanskou školu. Vyplývá to z dohody, kterou včera podepsala vedení obou škol.

University of Taipei je škola s tradicí z konce 19. stol. Její dnešní podoba vznikla sloučením dvou škol zaměřených na pedagogické obory a na sportovní odvětví. To jsou směry, které pokrývají většinu jejích studijních programů i dnes.

Na návštěvu Technické univerzity v Liberci přijela v úterý 3. dubna prezidentka této školy Hsia-Ling Tai. S rektorem Miroslavem Brzezinou podepsali smlouvu o spolupráci (MoU), dodatek o výměně studentů a také dohodu o vzájemném zastoupení.

„Ideálním partnerem po spolupráci vzhledem k zaměření vaší školy je naše fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická. Možné propojení vidím s aktivitami katedry tělesné výchovy, katedry pedagogiky a psychologie či katedry primárního vzdělávání,“ řekl včera rektor Brzezina.

K dohodě o vzájemném zastoupení na University of Taipei přistoupila naše univerzita společně s Univerzitou Pardubice, Univerzitou Hradec Králové a Univerzitou Karlovou. S těmito školami budeme mít na tchajwanské škole k dispozici kancelář, která bude zázemím pro propagaci našich studijních programů v Taipei a pro navazování další spolupráce v tomto regionu.

Stejnou kancelář jsme se podpisem dohody zavázali vytvořit i na naší škole pro University of Taipei.

Technická univerzita v Liberci zaznamenává v posledních letech zvýšený zájem Tchaj-wanu o spolupráci. V současnosti máme v Taipei mezi vysokými školami čtyři partnery. Kromě University of Taipei je to také National Taiwan University, National Taipei University of Technology a National Taiwan University of Science and Technology. Studenti z Taipei jezdí na část studia k nám a naši studenti vyjíždějí na Tchaj-wan.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání