středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Promoce zahájila Dětská univerzita

Promoce zahájila Dětská univerzita

IMG_9373.JPG

Žáci a studenti od 7–19 let mají státnice a obhajoby za sebou a v sobotu 16. června už skládali i absolventský slib a přebírali diplomy.

Studenti osmého ročníku Dětské univerzity skládali slib absolventa na univerzitní žezlo před prorektorem Technické univerzity v Liberci Pavlem Mokrým. Absolventské diplomy jim předávali koordinátor Dětské univerzity Miloš Hernych a ředitel partnerské Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy Jaroslav Semerád.

Letošní ročník úspěšně absolvovalo 140 žáků a studentů základních a středních škol. Akademický rok 2017/2018 se tím pro studenty tohoto projektu uzavírá, Dětská univerzita ovšem pokračuje dál.

Již nyní můžete své potomky registrovat do prázdninových kurzů. Konají se ve dvou termínech: 23.–27. 7. a 30. 7.–4. 8. 2018. Více zde.

Spuštěna je také předběžná registrace do nového akademického roku Dětské univerzity, detaily zde.

Také Dětská univerzita reaguje na změny vyvolané novelou vysokoškolského zákona, a proto v dalším roce nahrazuje úzce zaměřené obory programy a specializacemi. Otevřeny budou studijní programy Přírodní vědy, se specializacemi Biomedicína, Mikrobiologie, Nanomateriály, a Technické vědy, se specializacemi Robotika, Mikroelektronika, 3D technologie, Programování a Strojírenství, pro žáky z 8. a 9. tříd ZŠ (tercie a kvarta víceletých gymnázií) a prvního a druhého ročníku SŠ (kvinta a sexta víceletých gymnázií).

Realizaci Dětské univerzity při Technické univerzitě v Liberci po skončení období čerpání evropských dotací letos třetím rokem podpořilo vedení Libereckého kraje částkou 500 tisíc korun, která slouží jako příspěvek na provoz Dětské univerzity a na snížení kurzovného.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání