pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Vyšel čerstvý žebříček THE. Jsme opět v něm

Vyšel čerstvý žebříček THE. Jsme opět v něm

THE WUR 2019 - Top 1001+.jpg

V čerstvém žebříčku Times Higher Education je zahrnuto necelých 1260 univerzit světa, Technická univerzita v Liberci je mezi nimi.

Žebříček pro rok 2019 slavnostně vyhlásili včera na celosvětovém akademickém summitu v Singapuru pořádaném právě společností Times Higher Education.

Žebříček hodnotí vzdělávací a tvůrčí a vědecko-výzkumnou činnost univerzit a úroveň jejich propojení s podnikatelskou sférou a s mezinárodní komunitou.

Z přibližně 20.000 univerzit z celého světa se jich do hodnocení žebříčku dostalo 1258 a naše univerzita je mezi nimi, a to ve skupině 1001+.

„Tento výsledek ji řadí do šestého percentilu nejlepších univerzit na světě. Mezi čtrnácti českými univerzitami v žebříčku THE skončila naše univerzita devátá,“ říká prorektor TUL pro studium a vzdělávání Aleš Kocourek, který reprezentuje naši školu na singapurském summitu.

Hodnotily se výuka, výzkum, transfer technologií a úroveň internacionalizace, důležitým hlediskem je také citovanost v odborných publikacích.

„V meziročním srovnání se TUL zlepšila v internacionalizaci, komercializaci výsledků vědy a výzkumu a v počtu ohlasů na výsledky vědecko-výzkumné a tvůrčí činnosti. Nižší hodnocení ve srovnání s loňským žebříčkem naopak zaznamenala v oblasti vzdělávání a vědy a výzkumu,“ shrnuje Aleš Kocourek.

Na vrcholu žebříčku World University Rankings THE jsou tradičně univerzity jako Oxford, Cambridge a Stanford. Devátou v pořadí světového žebříčku THE pro rok 2019 je Imperial College London, jejíž symfonický orchestr nám minulý týden zahrál v aule. Z českých univerzit stojí v čele Karlova univerzita v Praze.

Žebříček najdete zde.

Komplexní hodnocení Technické univerzity v Liberci je zde.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání