středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Rektor sázel Strom republiky a sledoval Přehlídku 2018

Rektor sázel Strom republiky a sledoval Přehlídku 2018

dsc_0916.jpg
Rektor přihazuje hlínu pod liberecký Strom republiky. Foto: MML

Hned několika akcí konaných v Liberci i v Praze u příležitosti oslav 100letého výročí od založení Československa se včera zúčastnil rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina.

Program oslav začal v neděli 28. října v 9.00 hodin v libereckém parku Clam-Gallasů, kde rektor spolu se zástupci města a kraje, Sokola a dalších spolků vysadil Strom republiky. Lípu srdčitou s podobným poselstvím jako Strom republiky už v parku představitelé města vysadili v roce 1946, nyní se do Liberce vrací.

Strom, do jehož kořenů byla usazena schránka s poselstvím dnešní doby tak, jako tomu bylo u původního stromu, požehnal arciděkan Radek Jurečka. Program v Liberci pokračoval prohlídkou radnice a položením květin k pomníku T. G. Masaryka před budovou Severočeského muzea v Liberci.

To už byl rektor Brzezina v Praze, kde se setkal s dalšími rektory, aby položili také zde květiny k pomníku T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. V odpoledních hodinách Miroslav Brzezina sledoval z tribuny společné defilé vojáků, policistů, strážníků, celníků a hasičů na Evropské třídě v Dejvicích.

„Přehlídka 2018“ byla největší vojenskou přehlídkou v historii České republiky a účastnili se jí také zástupci slovenské armády a čestné jednotky zemí, které se zasloužily o vznik ČSR – Francie, Velké Británie, Itálie a USA.

Program oslav zakončil Miroslav Brzezina koncertem Vladimíra Merty a sboru MáTa s hosty, který pořádala Fakulta elektrotechnická ČVUT v Betlémské kapli. Většina rektorů ani letos pozvání k oslavám výročí republiky pořádaným prezidentem nepřijala, někteří rektoři pozvánku na Hrad neobdrželi.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání