Návštěva z Tchaj-wanu u nás na univerzitě

Společná fotografie.jpg
Za pár dní se podíváme na jejich univerzitu.

Delegace z National Taipei University of Business (NTUB) v čele s jejím prezidentem navštívila včera Technickou univerzitu v Liberci.

Po úvodních slovech rektora Miroslava Brzeziny a prezidenta NTUB Ruay-Shiung Changa se obě univerzity navzájem představily. Jak vyplynulo z prezentace, mají obě školy mnoho společného – přibližně stejný počet studentů, obě dbají na úzkou spolupráci s průmyslem, a usnadňují tak vstup do světa práce svých absolventů, a obě mají velice strategickou polohu poblíž centra města, nabízejí tak svým studentům širokou škálu dalšího vyžití v době, kdy se právě nevěnují studiu.

Po formální části následovala krátká procházka starým městem, odpoledne strávili zástupci univerzit prohlídkou našeho kampusu a laboratoří.

Delegace naší univerzity v čele s rektorem Miroslavem Brzezinou a prorektorem Alešem Kocourkem se vydá na reciproční návštěvu jak univerzity NTUB, která právě letos slaví 100 let od svého založení, tak i dalších tchajwanských partnerských univerzit 10. listopadu.

-red-

Foto: Barbora Jónová