Zemřela Vlasta Vozáková. Bylo jí 76 let

Paní Vlasta Vozáková pracovala na Technické univerzitě v Liberci od roku 1963. Do značné míry se podílela na vzniku funkční kanceláře rektora v období transformace Vysoké školy strojní a textilní v Liberci na Technickou univerzitu v Liberci v 90. letech.

Vlasta Vozáková zemřela náhle ve středu 6. února 2019.

Na univerzitě dosahovala vždy mimořádně dobrých pracovních výsledků. Je to v těchto únorových dnech právě 16 let, kdy profesor David Lukáš u příležitosti inaugurace svého nástupce na pozici rektora TUL Vojtěcha Konopy řekl: „Mé vlasy před přílišným zešedivěním ochraňovaly dvě dobré duše naší vysoké školy: paní Vlasta Vozáková a paní Blanka Hanušová ze sekretariátu rektora. Žil jsem vlastně jako v bavlnce. Svojí pečlivou, spolehlivou a bezchybnou prací vytvářely prostředí klidu a jistoty. Nedovedl jsem si bez nich svůj pracovní den ani představit.“

Na TUL pracovala Vlasta Vozáková do roku 2010, v letech 1972–1985 také jako tajemnice fakulty strojní. V kontaktu s univerzitním prostředím byla do svých posledních dnů. V roce 2014 jí tehdejší rektor Zdeněk Kůs udělil Bronzovou pamětní medaili Technické univerzity v Liberci za dlouhodobě dosahované mimořádné pracovní výsledky a celoživotní práci pro univerzitu.

Se zesnulou se můžete přijít naposledy rozloučit v pátek 15. února do velké síně libereckého krematoria. Obřad začíná ve 12.00 hodin.

Čest její památce.

-red-

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

data-nodes-19848-ivan-netuka-foto-16x9-resize-w1280-h0.JPG

Zemřel profesor Ivan Netuka, člen Vědecké rady TUL

Ve středu 14. října zemřel ve věku 76 let Ivan Netuka, profesor Univerzity Karlovy, emeritní děkan Matematicko-fyzikální fakulty UK a člen Vědecké rady Technické univerzity v Liberci. RNDr. Ivan Netuka, DrSc., se narodil 7. 7. 1944 v...

15. 10. 2020 | Nekrolog | 1 506

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce