Zdeňka Machotková, bývalá tajemnice fakulty strojní, zemřela

K.jpg
Úsměv býval nejčastějším výrazem tváře Zdeňky Machotkové, vzpomínají její kolegové. Foto: Pavla Kholová

Dáma, která se zásadně podílela na formování a chodu kanceláře tří děkanů fakulty strojní, zemřela začátkem října. Bylo jí 75 let.

S velkým zármutkem oznamujeme, že nás dne 6. října 2019 navždy opustila naše kolegyně a kamarádka Zdeňka Machotková.

Mgr. Zdeňka Machotková pracovala na Fakultě strojní TUL od roku 1991 do roku 2007 jako tajemnice fakulty strojní. Zásadně se podílela na formování a chodu funkční kanceláře děkanů fakulty strojní – profesora Jaroslava Exnera, docenta Ludvíka Prášila a profesora Petra Loudy.

„Paní Zdeňka se mne ujala po mém nástupu na fakultu a podělila se se mnou o své bohaté zkušenosti s programem Erasmus+, CEEPUS a dalšími mobilitními programy, které toho času byly k dispozici studentům i zaměstnancům fakulty. Nezapomenu na naši první a zároveň poslední společnou cestu do Francie, kterou se mnou absolvovala ještě před svým odchodem do důchodu. Díky Zdeňce jsem měla možnost se seznámit se skvělými lidmi na našich partnerských univerzitách v zahraničí a tyto výborné vztahy i díky ní trvají dodnes. Paní Zdeňka byla skvělá francouzštinářka a bylo mi ctí být její žačkou několik let. Její cenné rady a příjemná společnost mi budou chybět,“ vzpomíná Marcela Válková z děkanátu fakulty.

Zdeňka Machotková byla optimistickým a spolehlivým člověkem, žena plná elánu, která věci sdělovala přímo a přitom si vždy zachovala noblesu a respekt okolí. V tomto je pro nás stále vzorem.

Čest její památce!

kolegyně a kolegové z Fakulty strojní TUL

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

data-nodes-19848-ivan-netuka-foto-16x9-resize-w1280-h0.JPG

Zemřel profesor Ivan Netuka, člen Vědecké rady TUL

Ve středu 14. října zemřel ve věku 76 let Ivan Netuka, profesor Univerzity Karlovy, emeritní děkan Matematicko-fyzikální fakulty UK a člen Vědecké rady Technické univerzity v Liberci. RNDr. Ivan Netuka, DrSc., se narodil 7. 7. 1944 v...

15. 10. 2020 | Nekrolog | 1 465

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645