pátek 18. červen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Věda z naší univerzity v pořadu Střepiny

Věda z naší univerzity v pořadu Střepiny

NOva 007.jpg
Lukáš Čapek bude hovořit o lebečních implantátech.

Výsledky vědeckých týmů Technické univerzity v Liberci nacházejí dlouhodobě uplatnění v praxi a každodenním životě. Zaměřila se na to také reportérka Bára Divišová, která s našimi vědci natáčela další díl pořadu Střepiny.

Televizní štáb TV Nova dnes natáčel s rektorem naší univerzity Zdeňkem Kůsem, s Oldřichem Jirsákem, Miroslavem Černíkem, Irenou Lovětinskou-Šlamborovou, Lukášem Čapkem a jejich kolegy z vědeckých týmů.

Průmyslová výroba nanovláken, čištění odpadních vod pomocí nanoželeza, nanovsrtvy, které ničí bakterie, viry a plísně, výroba přesných náhrad lebečních a obličejových kostí. Těmto tématům se budou věnovat nedělní Střepiny na Nově skrze osobnosti a výzkumné zaměření našich vědců.

Pokud by měl pořad stopáž delší než zhruba pětadvacet minut, neměli by vědci z naší univerzity problém nabídnout témat více.

Publicistický pořad Střepiny shrnuje nejdůležitější kauzy uplynulého týdne a analyzuje je v krátkých reportážích. Právě v tomto týdnu představil vědecký tým z naší katedry materiálového inženýrství smart textilie, které mění vlivem tepla či UV záření barvu a mají velký potenciál najít uplatnění v praxi. Psali jsme o tom zde. I proto se výzkumu na Technické univerzitě v Liberci dostává prostoru v pořadu bilancujícím uplynulý týden.

Pořad si můžete pustit tuto neděli 1. června ve 21.30 hodin na TV NOVA.

-red-

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání