Jak se učí a jak se bude učit angličtina

Konference angličtinářů a anglistů_září 2014. (2).jpg
Knihy, nebo moderní technologie?

Konferenci, na které si pedagogové ze všech stupňů škol vyměňují zkušenosti s výukou angličtiny, zahájila dnes odpoledne katedra anglického jazyka.

Na dvoudenní mezinárodní konferenci Teaching for Tomorrow přijely dvě stovky učitelů z vysokých, středních i základních škol. V příspěvcích se dělí o své zkušenosti s výukou angličtiny, netradičními metodami, novinkami a úskalími při výuce tohoto světového jazyka.

Vysokoškolští pedagogové také prezentují analýzy textů a výsledky svých filologických výzkumů například na téma soudobých změn v anglickém jazyce. Mezinárodní ráz dodali setkání hosté a učitelé z dalších devíti zemí.

„Přijeli také zástupci těch nejprestižnějších britských nakladatelství, která se soustředí na vydávání učebnic, slovníků a dalších výukových materiálů,“ říká Marcela Malá, hlavní organizátorka letošní konference a vedoucí katedry anglického jazyka Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, a jmenuje Cambridge University Press, Oxford University Press, Macmillan a dalších asi patnáct nakladatelských domů, jejichž zástupci uspořádali během konference výstavu v prostorách budovy F.

Součástí programu konference jsou také didakticky zaměřené semináře, které se zaměřují na to, jak se bude nebo jak by se mohla učit angličtina v příštích letech.

„Na konferenci nevymyslíme zázračné metody jak učit, ani takové nejsou. Soustředíme se ale na zapojování moderních technologií do výuky tak, aby studenty hodina zaujala,“ říká Marcela Malá. „Zároveň si uvědomujeme, že výuka nemůže stát jen na sebevíc vzrušujících a atraktivních aspektech, které s sebou moderní technologie nesou. Výuka vedená prvoplánově jen pomocí tabletů a interaktivních tabulí by byla pro studenty nudná,“ dodává anglistka k didaktickým seminářům.

Podobně zaměřená konference se koná každé dva roky, naše univerzita ji hostila naposledy v roce 2002. Nad letošním ročníkem převzal záštitu rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs.

Radek Pirkl

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Loni si velkou pozornost vysloužila přednáška zakladatele a CEO úspěšného start-upu Tanganica Filipa Svárovského.

JobTUL Days no. 2. Rezervujte si termín 6. listopadu 2024

První ročník veletrhu JobTUL Days byl velmi úspěšný, a tak jsme se s chutí pustili do příprav dalšího. V tuto chvíli máme termín a více než čtyři desítky registrovaných firem napříč obory. JobTUL Days budou opět největším veletrhem pracovních...

6. 6. 2024 | Události | 198