neděle 07. březen 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Jak se učí a jak se bude učit angličtina

Jak se učí a jak se bude učit angličtina

Konference angličtinářů a anglistů_září 2014. (2).jpg
Knihy, nebo moderní technologie?

Konferenci, na které si pedagogové ze všech stupňů škol vyměňují zkušenosti s výukou angličtiny, zahájila dnes odpoledne katedra anglického jazyka.

Na dvoudenní mezinárodní konferenci Teaching for Tomorrow přijely dvě stovky učitelů z vysokých, středních i základních škol. V příspěvcích se dělí o své zkušenosti s výukou angličtiny, netradičními metodami, novinkami a úskalími při výuce tohoto světového jazyka.

Vysokoškolští pedagogové také prezentují analýzy textů a výsledky svých filologických výzkumů například na téma soudobých změn v anglickém jazyce. Mezinárodní ráz dodali setkání hosté a učitelé z dalších devíti zemí.

„Přijeli také zástupci těch nejprestižnějších britských nakladatelství, která se soustředí na vydávání učebnic, slovníků a dalších výukových materiálů,“ říká Marcela Malá, hlavní organizátorka letošní konference a vedoucí katedry anglického jazyka Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, a jmenuje Cambridge University Press, Oxford University Press, Macmillan a dalších asi patnáct nakladatelských domů, jejichž zástupci uspořádali během konference výstavu v prostorách budovy F.

Součástí programu konference jsou také didakticky zaměřené semináře, které se zaměřují na to, jak se bude nebo jak by se mohla učit angličtina v příštích letech.

„Na konferenci nevymyslíme zázračné metody jak učit, ani takové nejsou. Soustředíme se ale na zapojování moderních technologií do výuky tak, aby studenty hodina zaujala,“ říká Marcela Malá. „Zároveň si uvědomujeme, že výuka nemůže stát jen na sebevíc vzrušujících a atraktivních aspektech, které s sebou moderní technologie nesou. Výuka vedená prvoplánově jen pomocí tabletů a interaktivních tabulí by byla pro studenty nudná,“ dodává anglistka k didaktickým seminářům.

Podobně zaměřená konference se koná každé dva roky, naše univerzita ji hostila naposledy v roce 2002. Nad letošním ročníkem převzal záštitu rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání