Spolupráce s Ostfold University College

Spolupráce s Ostfold University College
Foto účastníků

Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci pokračuje v řešení společného česko-norského projektu s Ostfold University College, Fakultou strojní financovaného z Norských fondů. Ve dnech od 20 do 23. dubna 2015 se společného workshopu zúčastnili proděkan fakulty strojní Karel Fraňa, doktorand katedry strojírenské technologie Martin Borůvka a studenti David Svoboda a Tomáš Kořínek.

Akademikům a studentům Ostfold University College jsme představili naši fakultu, její studijní programy a vědeckou náplň našich kateder a vědeckých týmů. Doktorand Martin Borůvka prezentoval v rámci workshopu svoji vědeckou práci. „Myslím si, že moje prezentace vyvolala zájem mezi akademickými pracovníky a studenty Ostfold University College a po prezentaci se na mě obraceli přítomní s dalšími technickými dotazy, což mě osobně příjemně překvapilo,“ řekl.

Jeden z účastníků pro norský průmysl nás informoval, že zpracování nanocelulózy je klíčové a Ostfold University College nabízí velké možnosti ve spolupráci s místním průmyslem.

Studenti naší fakulty ocenili také přátelské přijetí z norské strany.

Mně osobně to změnilo celý pohled na studentský zahraniční pobyt. Zatímco doposud jsem měl spíše odmítavý postoj, po těchto příjemných zkušenostech toužím po studijním pobytu na zahraniční univerzitě,“ prozradil student navazujícího studijního programu fakulty strojní David Svoboda.

V řešení projektu budeme nadále pokračovat. Při individuálním jednání zaměříme pozornost na přípravu společného dokumentu o dlouhodobé spolupráci mezi Fakultou strojní Technické univerzity v Liberci a Ostfold University College.

Karel Fraňa
(koč)

 

 

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

_PE11405.JPG

V hodnocení výzkumu jdeme nahoru

Přibylo kvalitních výsledků a vyplatilo se věnovat pozornost jejich popisu a zdůvodnění. V posledním hodnocení Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se nám podařilo v průměrném hodnocení v modulu 1 dosáhnout úrovně excelentních výzkumných...

17. 1. 2022 | Věda a výzkum | 304

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645