Přijďte na koncert. Události 17. listopadu připomenou multižánroví Husak Quartet

IMG_9690-2.jpg
Multižánrová vystoupení Husak Quartet jsou nabitá energií, vtipem i virtuózní technikou. Foto: Husak Quartet

Smyčce, které dokáží vykouzlit Dvořákovu Humoresku, hit skupiny Coldplay, směs večerníčků i legendární Unforgiven heavymetalové úderky Metallica. Stále populárnější formace Husak Quartet vystoupí v univerzitní aule v rámci tradičního koncertu k připomínce událostí 17. listopadu. Na slavnostní koncert zve zaměstnance i studenty rektor TUL Miroslav Brzezina.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva si koncertem společně připomeneme v úterý 15. listopadu od 18 hodin v aule budovy G. Vstup je zdarma. V případě zájmu si rezervujte vstupenky elektronicky.

„Na tradiční koncert u příležitosti připomínky listopadových událostí zvu jak studenty, tak naše zaměstnance. Věřím, že letošní koncert zaujme všechny generace posluchačů. Husak Quartet hrají na smyčcové nástroje jak klasické skladby, tak ryze současné a známé hity. Osobně se mi jejich aranže moc líbí,“ zve na koncert rektor TUL Miroslav Brzezina.

Po skončení koncertu bude přichystáno malé občerstvení.

Multižánrová vystoupení Husak Quartet jsou nabitá energií, vtipem, virtuózní technikou i improvizační příměsí. Pokud si říkáte, jak to, že kvartet tvoří tři hudebníci – Martin Husák – primárius housle, Radek Blahuš – housle, Matěj Kovanda – violoncello – pak vězte, že čtvrtým členem je podle vysvětlení hráčů publikum. Hudebníci totiž hledají harmonii nejen mezi sebou, ale i posluchači.

Kromě v úvodu zmíněných skladeb se můžete v univerzitní aule zaposlouchat do kompozic od Davida Guetta, Hanse Zimmera, Adelle, The Rembrands, Led Zeppelin nebo Deep Purple.

Koncerty u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva mají na TUL tradici. V roce 2014 vystoupila Marta Kubišová, rok nato Podkrkonošský symfonický orchestr, poté koncertovali Bratři Ebenové, roku 2017 hrál a zpíval Vladimír Mišík, v roce 2018 Tata Bojs, následující rok Missa, Kryl revival. Loni vystoupil Kolomanův Baťa goes Symphonic.

Adam Pluhař

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE