Senát FUA zvolil Jana Stolína svým kandidátem na děkana

Předseda fakultního senátu Filip Šenk volí kandidáta na děkana FUA TUL.

Ve druhém kole voleb získal Jan Stolín pět hlasů, pro Tobiáše Hrabce hlasovali dva senátoři.

Na úvod včerejších voleb děkana na Fakultě umění a architektury TUL ohlásili Petr Stolín a Alena Mičeková své odstoupení od voleb a zasedání ihned poté opustili.

Zbývajících sedm senátorů pak po diskuzi přešlo k volbám. V prvním kole získal Jan Stolín tři hlasy a stávající děkan Osamu Okamura a další kandidát Tobiáš Hrabec shodně po dvou hlasech.

Do druhého kola voleb pak k Janu Stolínovi vybrali senátoři svými hlasy Tobiáše Hrabce. Druhé kolo pak skončilo ve prospěch Jana Stolína.

Následný krok je jmenování zvoleného kandidáta na děkana rektorem, to je plánováno na úterý 31. ledna dopoledne. Po jmenování se Jan Stolín zhostí nového úřadu od začátku letošního února.

Radek Pirkl