sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Změna: Architekt Mark Johnson bude přednášet na TUL až v dubnu!

Změna: Architekt Mark Johnson bude přednášet na TUL až v dubnu!

httpcivitasinc_com.jpg
Mark Johnson. Zdroj: civitasinc.com

Je autorem návrhu přestavby letiště v americkém Denveru a v současnosti mimo jiné pracuje v České republice na strategii rozvoje území letiště Václava Havla v Praze. Mark Johnson měl přednášet na TUL tento týden, Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ SE ALE AVIZOVANÁ PŘEDNÁŠKA ODKLÁDÁ NA DUBEN. Konrétní termín upřesníme také na T-UNI!

Mark Johnson z denverského ateliéru Civitas se zabývá souvislostmi oborů plánování, urbanistického navrhování a lidského zdraví, aby odborníci lépe porozuměli tomu, jak jejich vlastní znalosti a zkušenosti z praxe mohou přispět k lepší budoucnosti.

Projekty krajinářského architekta a urbanisty Marka Johnsona zahrnují sociální, ekonomické i přírodní systémy. Jeho práce se zaměřuje na znovuvyužití brownfieldů a zanedbaných lokalit. Kombinuje redesign infrastruktury, dopravy, územního plánu, veřejného prostoru a environmentálních systémů pro transformaci celých městských částí. Mezi jeho významné realizace patří přestavba letiště Stapleton v Denveru, územní studie revitalizace řeky Los Angeles, Muzeum Park Miami a Embarcadero v San Diegu. V posledních letech s pražským Institutem plánování a rozvoje spolupracoval na strategii rozvoje území Mezinárodního letiště Václava Havla v Praze, v Brně se podílel, ve spolupráci s Kanceláří architekta města, na strategii rozvoje území tzv. Jižního Centra.

V zimním semestru v roce 2019 působil Mark Johnson jako externí pedagog na Fakultě umění a architektury TUL (FUA).

Na přednášku Designing the Future Cityfor Human and Global Health / Plánování města budoucnosti – vstříc našemu a světovému zdraví zvou FUA a Kancelář architektury města Liberce všechny zájemce o architekturu a urbanismus.

Sledujte facebookovou událost.

-pir-

s použitím tiskové zprávy FUA TUL

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání