středa 14. duben 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Lidé > Studentky pečou pro vytížené zdravotníky. Zklidní jim vánoční shon

Studentky pečou pro vytížené zdravotníky. Zklidní jim vánoční shon

P0004002-2.jpg
Studentky Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL Šárka, Eliška a Michaela pomáhají cukrářství Cupekr s projektem Dorty a cukroví pro zdravotníky. Foto: Adam Pluhař, TUL

Sejmout z beder zdravotníků část starostí o zajištění Vánoc pomáhají libereckému cukrářství čtyři studentky naší pedagogické fakulty. I díky jejich úsilí se rozjíždí projekt Dorty a cukroví pro zdravotníky. Lidé v něm mohou pomocí finančního příspěvku darovat sladkou vánoční pozornost vytíženým lékařům a sestrám.

Cukroví nebo dorty pak poputují zdravotníkům pečujícím v liberecké a jablonecké nemocnici o pacienty s koronavirem. Vánoční poděkování zamíří také za prací zavalenými krajskými hygieniky.

„Prvotní myšlenku měl náš známý doktor. Během jarní koronakrize totiž posílala zdravotníkům v první linii kávu nebo jídlo spousta podniků. A i když je tato vlna snad ještě horší, vlna solidarity opadá. Předáním cukroví, na jehož přípravu nebudou mít letos zdravotníci tolik času, jsme chtěli vytíženým lékařům a sestrám poděkovat za jejich práci,“ řekla Michaela Havranová, studentka navazujícího studia českého jazyka a občanské výchovy na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Spolu se spolužačkami Klárou Vágnerovou, Eliškou Votrubcovou a Šárkou Havranovou brigádničí ve volných chvílích v pekárně a cukrárně Cupekr. Do projektu Dorty a cukroví pro zdravotníky svojí prací přispěly jako první a pomáhají dál i s propagací nápadu. Další dobročinné objednávky od lidí „zvenčí“ přibývají.

„Zatím máme asi třiatřicet objednávek. Byli bychom rádi, kdyby se jich podařilo nashromáždit alespoň stovku. V prvním nebo druhém adventním týdnu bychom rádi zásilku předali nemocnicím a krajským hygienikům,“ nastínil jednatel libereckého pekařství a cukrářství Ondřej Vogner.

Pokud by se chtěl někdo zapojit, stačí na webu pekařství Cupekr kliknout na položku Dorty a cukroví pro zdravotníky a koupit krabici za 440 korun. Firma objednávku připraví, vánočně zabalí a dopraví lékařům a hygienikům. Adresáti spolu se zásilkou dostanou i seznamy se jmény dárců, jméno dárce bude i na děkovném lístku vloženém do krabice.

Cukrářství má významnou spoluúčast, předaných krabic tak bude mnohem víc, než kolik dárci zaplatí.

„Střídáme se. Já tu většinou během týdne pracuji dvě až tři odpoledne. Snažím se skloubit pečení se školou a doučováním. Při pečení si čistím hlavu, je to i moje srdcová záležitost. V tomto případě ještě vím, že snad někomu dělám radost,“ popsala svoji motivaci Michaela.

Adam Pluhař

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání