úterý 19. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Ondřej Rybář předvedl, s čím střílí biatlonoví reprezentanti

Ondřej Rybář předvedl, s čím střílí biatlonoví reprezentanti

Ondřej Rybář na TUL. Foto Jitka Pacltová a U3V při TUL (1).jpg

Sportovního ředitele Českého svazu biatlonu, bývalého šéftrenéra české biatlonové reprezentace a také našeho absolventa Ondřeje Rybáře pozvala minulý týden na přednášku Univerzita třetího věku (U3V).

Kurzisté U3V při Technické univerzitě v Liberci měli za úkol vzít s sebou také děti a vnoučata, který splnili, a tak bylo v úterý 5. února publikum v posluchárně budovy P mezigenerační.

Ondřej Rybář, který po veleúspěšné sezóně plné medailí ze závodů Světového poháru i z olympiády v Soči roku 2014, odešel z pozice trenéra mužského družstva a později i z pozice šéftrenéra českých biatlonistů, měl posluchačům co předvést. Hovořil o zákulisí vrcholového biatlonu a předvedl lyže i zbraně, které nejlepší sportovci používají.

Na závěr si mohli zájemci vyzkoušet střelbu z laserové pušky na terč nebo se s Ondřejem Rybářem vyfotografovat.

Ondřej Rybář patří k našim nejznámějším absolventům, než nastoupil svou kariéru u reprezentace českého biatlonu, studoval na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci tělocvik a zeměpis.

Před časem jsme s Ondřejem Rybářem, dnes sportovním ředitelem Českého svazu biatlonu, vedli rozhovor. Mluví v něm o strmém vzestupu slávy českého biatlonu i o skromnosti venkova a o výchově svých synů. Čtěte ho zde.                                                                                               

Radek Pirkl

Foto: Jitka Pacltová (U3V při CDV TUL)

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání