středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Do kampusu přijela za studenty firma ZF. Nabídla občerstvení, fotbálek i práci

Do kampusu přijela za studenty firma ZF. Nabídla občerstvení, fotbálek i práci

Firma ZF v kampusu (3).JPG

Jablonecký závod společnosti ZF Group se zabývá vývojem a výrobou brzd a dalších komponentů pro automobilový průmysl. Shání do svého provozu lidi s technickým zaměřením.

Proto včera firma postavila v kampusu na Univerzitním náměstí svůj stan, vybalila občerstvení, fotbálek ale také třeba modely brzd a automobil Wolkswagen Atlas, který se vyrábí pro americký trh, a prezentovala studentům, čím se zabývá a kdo by ve firmě mohl najít uplatnění.

Firma patří k zásadním partnerům studentského týmu FS TUL Racing Team, který v současnosti na fakultě strojní konstruuje již třetí formuli pro mezinárodní závody Formula Student. Zatím poslední monopost – Markétku – včera studenti také u stánku ZF Group představili.

„Nabíráme lidi do více oblastí, jednou z těch prioritních je vývoj, kde uplatníme strojaře, mechatroniky a obecně technické obory. Lidé k nám nemusí nastupovat s praxí, noví zaměstnanci u nás projdou systémem školení, kdy si je komplexně zaučíme. Obecně sháníme lidi, kteří mají nápady, a pokud umí trochu anglicky, je to bonus,“ říká Maya Kučerová HR Supervisor v jablonecké ZF.

Dodala, že kromě praxí, brigád a práce nabízí firma také exkurze. „Pedagogové k nám mohou přijít se skupinou studentů na exkurzi, kterou můžeme tematicky zaměřit podle oboru, který studují,“ říká Kučerová.

Proděkan fakulty strojní Pavel Němeček podotýká, že firma ZF Group je jedním z významných partnerů, se kterým fakulta spolupracuje při vypisování témat diplomových prací, při organizaci stáží nebo praxí. „Naši absolventi tam také pracují a udržují si s naší školou stále kontakt. Díky tomu můžeme stále propojovat poznatky z praxe s výukou,“ říká proděkan Němeček.  

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání