Zmijovky, rádiovky, rybičky a další retro zboží z TULEXu mizelo rychlostí blesku. V rychlém tempu se nesly také slamy Anatola Svahilce i koncerty, které zakončili Super Hero Killers. Svižná byla i obsluha – párky a gulášovku servírovali rektor Brzezina s náměstkem hejtmana Tulpou.
Zmijovka v TULEXu stála padesát bonů, síťovka osm. Taková byla cena 15. listopadu 2019 na TULce při akci, která chtěla oslavit a připomenout výročí 30 let od sametové revoluce.
Název TULEX odkazuje na síť socialistických chrámů konzumu a luxusu TUZEX, kde se prodávalo jiné zboží než zmijovky, nože rybičky a céčka, ale také za bony, stejně jako minulý pátek u nás na akci „30 let svobody“.
Ti, kdo přišli, si buď přinesli bony, které vyhráli v soutěži na facebooku, nebo mohli na místě vyplnit soutěžní kvíz a bony získat až na akci samotné. Další možností bylo poptat bony u veksláků, kteří se v davu před aulou pohybovali. Jen je poznat. Nápovědou bylo jejich oblečení i vystupování, a pokud k vám někdo přistoupil a zeptal se „Bony, chceš bony?“, měli jste jasno.
Kromě retro zboží jste si mohli na vlastní kůži vychutnat i retro občerstvení: pivo, limo (v modernějším kabátě od Kitla) a párky s hořčicí nebo gulášovou polévku. Ti dva pánové s visačkou „odpovědný vedoucí“, u kterých jste si možná kupovali párek, se živí většinou něčím jiným, ale nebyli to rozhodně brzdy večera. Plnili plán i tácky minimálně na 105 %. Jinak přes den jsou to rektor Technické univerzity v Liberci Miroslav Brzezina a náměstek hejtmana Libereckého kraje Petr Tulpa.
Retro akci ve foyer před aulou vyvažovala pódia. Na nich jste si po párcích mohli dopřát porci současného slamu od Anatola Svahilce nebo hudbu v podání zpěváka Niko a strhujících Super Hero Killers. Aula pak patřila vážnější notě, tam koncertovalo Trio Incendio z pražské AMU.
Atmosféru odpoledne a večera udávalo kromě hudby také osvětlení. Sporé, spíše bodové osvětlení mělo být připomínkou těch 30 let svobody, po které, jak to charakterizoval Anatol Svahilec, „se ti problematičtější z nás už nemusejí tak často koukat přímo do lampiček“.
-pir-
Další články v rubrice

Projekt LIFEPOPWAT získal od Evropské komise titul v sekci cirkulární ekonomika a kvalita života
Projekt LIFEPOPWAT na čištění odpadních vod, které vytékají ze starých skládek pesticidních látek, funguje na lokalitě v Česku a Polsku a čistí toxické vody se skoro 100% účinností. Teď výsledky projektu, který se zrodil na CXI TUL, ocenila...

V podnikatelské misi ministra Hladíka do Japonska má své zastoupení také TUL
Tématem, se kterým zástupkyně a zástupci 18 český podniků a institucí odletěli minulou sobotu do Japonska, je udržitelná ekonomika. Roman Knížek, vedoucí katedry hodnocení textilií Fakulty textilní TUL, jako zástupce liberecké univerzity, do mise...

Univerzita dostává své technologie na globální trh
Spacáky s nanomembránou značky KWAK se právě v tyto dny dostávají do sítě prodejen Decathlon, největšího světového prodejce sportovního oblečení a vybavení. Membránu spacáků vyvíjeli specialisté z naší katedry hodnocení textilií. Technologie z TUL...