čtvrtek 12. prosinec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Petr Stolín a Alena Mičeková získali Českou cenu za architekturu 2019

Petr Stolín a Alena Mičeková získali Českou cenu za architekturu 2019

4CJ1PMoG1573771391.jpg
Autoři vítězného projektu při předávání ceny. Zdroj: ceskacenazaarchitekturu.cz

Oba působí na katedře architektury FA TUL, Petr Stolín jako její vedoucí, a oba tvoří autorskou dvojici, která na sebe upozornila už například oceňovaným projektem Zen-Houses. Letos uspěli s projektem Mateřské školy v Nové Rudě.

Českou cenu za architekturu uděluje Česká komora architektů čtvrtým rokem. Letos se o ni ucházelo 186 děl dokončených v posledních pěti letech. Hlavní cenu získali Petr Stolín a Alena Mičeková z ateliéru PETR STOLÍN ARCHITEKT, s. r. o.

Ateliér založili roku 2008 a navrhli a realizovali už řadu ceněných staveb. V roce 2016 získali v prvním ročníku soutěže Česká cena za architekturu hlavní cenu za stavbu Zen-Houses, ateliér a dům v Liberci. Hlavní cena soutěže jim připadla i letos za projekt Mateřské školy v Nové Rudě. Ocenění převzali na slavnostním večeru 14. listopadu ve Foru Karlín v Praze.

Podle porotců soutěže je stavba školky s průhlednou fasádou ze sklolaminátu a s další předsazenou sklolaminátovou stěnou „překvapivá, záhadná a zároveň současná. Způsob, jakým architekti dosáhli velmi vysokého standardu stavby při skromném rozpočtu, je obdivuhodný. Precizní detaily, pečlivý a inovativní design interiéru i chytré využití materiálů činí projekt výjimečným a úspěšným.“

Snímky i dalších oceněných děl vystaví Česká komora architektů od 12. do 22. prosince 2019 v Centru architektury a městského plánování v Praze.

-pir-

Foto: ceskacenazaarchitekturu.cz