sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Univerzitní školka zabaví po síti děti všech rodičů, kteří musí zůstat doma

Univerzitní školka zabaví po síti děti všech rodičů, kteří musí zůstat doma

Node
Část dětí zůstává v naší mateřské škole, ostatní se mohou zabavit z domova díky výuce online.

Přes web se už neučí jen naši studenti, ale nově i děti z univerzitní mateřské školy ŠkaTULka. Ta od pondělí 23. března rozjela na svých internetových stránkách školku online. Děti, a to nejen z univerzitní mateřinky, zabaví a vzdělá záplava různorodých aktivit.

ŠkaTULka zůstává otevřená, i když v ní je minimum dětí. Oceňuje ale rodiče, kteří nechali své děti doma a umožňují školce vytvářet co nejmenší dětské kolektivy. Aby děti pomohla zabavit, nabídne jim každý den online výuku. Pět aktivit a výzvu týdne. „Chceme tam střídat náměty na Montessori aktivity, zejména z praktického života. Jsou tam básničky, omalovánky, náměty na tvoření, badatelské chvilky s pokusy, logopedické chvilky a podobně. Vše je přizpůsobené domácímu prostředí,“ popsala jednatelka školy Tereza Lepšíková.

Do práce na online školce jsou zapojeny tři mateřské školy. Tedy univerzitní MŠ ŠkaTULka, MŠ Knoflík a MŠ U Bílého králíka. Hlavní koordinátorkou je paní učitelka Míša ze ŠkaTULky. Ta celý program dne tvoří. Ostatní kolegyně jí přispívají nápady a náměty na další činnosti.

Zapojit se mohou i děti z jiných školek

Výzva tohoto týdne děti nabádá, aby rodičům připravily snídani. Zcela samy nebo jen s malou pomocí. Děti si také například vytvářejí kolíčkovou abecedu, podle obrázku chameleona poznávají toto zvíře a hrají si na ně nebo mají za úkol přinést předměty určených barev. „Aktivita je otevřená i rodičům dětí z jiných školek. Věřím, že se také zapojí. Rodiče z našich tří školek už nám například dali podnět, abychom udělali i výuku pro předškoláky. Úkoly pro ně už tam máme také,“ přiblížila ředitelka MŠ ŠkaTULka Ivana Honsnejmanová.

„Školku online se teprve učíme, takže moc děkujeme za shovívavost a prosíme rodiče o zpětnou vazbu – podněty a nápady,“ dodala Tereza Lepšíková.

Zápis do Univerzitní mateřské školy ŠkaTULka na rok 2020/2021 se letos koná bez účasti dětí a rodičů v naší MŠ. Den otevřených dveří je též zrušen.

Vše potřebné naleznete na webových stránkách www.msskatulka.cz.

Adam Pluhař

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!