Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Přihlaste se do prestižní soutěže nápadů, které posouvají hranice a boří zdi

Markéta Klíčová_prezentace_finalistka_2018-2.jpg
Markéta Klíčová z Fakulty textilní TUL získala před třemi lety v mezinárodním finále soutěže Falling Walls Lab v Berlíně Cenu publika. Foto: Falling Walls Lab

Soutěž Falling Walls Lab Czech Republic 2021 hledá mladé inovátory, kteří mají průlomový vědecký nápad, byznys plán nebo třeba společenskou vizi. Soutěž je otevřená každému, kdo si za svým nápadem stojí a dokáže o něm během tří minut v angličtině přesvědčit i publikum a porotu. Čas na podání přihlášky do národního kola soutěže je do 15. července.

České kolo Falling Walls Lab proběhne 14. září 2021 v Národní technické knihovně v Praze. Autor nejlepší prezentace vyhraje cestu do Berlína na celosvětové Falling Walls Lab finále, které se každoročně koná 7. listopadu. V něm kolem stovky finalistů z celého světa představují své projekty před vysoce uznávanou porotou.

V porotě národního kola letos zasedne i Markéta Klíčová, doktorandka z Katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů Fakulty textilní TUL. Svým výzkumem nanovlákenné náplasti pro zlepšení hojení tlustého střeva po jeho operaci získala před třemi lety v mezinárodním finále Falling Walls v Berlíně Cenu publika. „Účast v soutěži bych vřele doporučila. Soutěž mi otevřela spoustu příležitostí, jako jsou pozvánky na přednášky, mediální výstupy nebo stáž na Harvard Medical School,“ říká Markéta Klíčová.

Soutěž si klade za cíl posílit generaci nastupujících vědců a inovátorů, propagovat výjimečné myšlenky a globálně propojovat nadějné vědce a podnikatele ze všech oblastí.

Přihlásit se do soutěže a získat více informací je možné přes webové stránky Falling Walls.

Informace nalezenete také na Facebooku Falling Walls Lab Czech Republic.

Pro více podrobností můžete také kontaktovat Martina Kršku, koordinátora soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, Oddělení komunikace NTK

Národní technická knihovna, Technická 6, 160 80  Praha 6, e-mail martin.krska@techlib.cz, www.techlib.cz

- ad -

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

IMG_9160-2.jpg

TULfest i škodovácká roadshow jsou zpět. A v plné síle

Po loňské vynucené pauze patřilo Univerzitní náměstí opět studentům. V pondělí bylo plné zábavy, stánků s dobrotami, ale i podněty a příležitostmi. K zastavení lákaly Škoda Day Roadshow a TULfest. Obě tradiční akce spojily netradičně síly.

5. 10. 2021 | Události | 438
63dc7ed1010d3c3b8269faf0ba7491d4.jpg

Educa Kids na TUL vtáhne děti do světa hravé vědy

Zahrát si na badatele a zábavně vplout do světa vědy mohou děti, které v pondělí 11. října odpoledne dorazí na univerzitní Educa Kids. Interaktivně vzdělávací akce pro celé rodiny přinese řadu pokusů, her, kvízů, soutěží a také odměn. Chybět...

8. 10. 2021 | Události | 192

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce