Studentské organizace se sešly u nás

Na tři desítky studentských organizací z celé země představily na půdě Technické univerzity v Liberci svou činnost.

Na Veletrhu studentských organizací, který se konal dnes od 9.00 do 12.30 v prostoru před menzou, nechyběla Studentská unie Technické univerzity v Liberci.

„Seznamujeme tady studenty s naší činností a zdůrazňujeme jim, že se k nám mohou připojit. Nejsme uzavřená společnost, stále hledáme mladé, šikovné lidi, kteří mají dobré nápady. Informujeme také o akcích, které během roku na TULce pořádáme a do jejichž přípravy se mohou studenti také zapojit,“ uvedl Daniel Šimek, místopředseda Studentské unie TUL. Na svém stánku nabízela unie řadu letáků a prospektů, mezi nimi novinku pro ty, kteří na naši univerzitu nedávno nastoupili – brožurku Průvodce prváka.

K vidění byly prezentace studentských unií univerzit v Ostravě, Plzni, Praze a dalších. Své stanoviště měla i organizace NAEP, která zajišťuje mobility programu Erasmus v České republice a zastoupen byl i Erasmus Student Network.

„V České republice máme 16 členských univerzit, lidé se u nás mohou dozvědět, jestli právě jejich univerzita je členem ESN, jak naše organizace funguje a jak spolupracujeme například se studentskými uniemi jednotlivých univerzit,“ uvedl prezident ESN pro ČR a student TUL Vojtěch Veselý.

Veletrh studentských organizací se koná u příležitosti VII. Konference České studentské unie, kterou až do neděle hostí naše univerzita.

Radek Pirkl