Profesor Hes obdržel cenu mezinárodního Textilního institutu

Hes 010.jpg
Profesor Luboš Hes se profesně přes 20 let věnuje komfortu textilií

Cenu za inovace od TI Manchester získal Luboš Hes z fakulty textilní. Cenu si odvezl na konci dubna z konference v polské Poznani.

The Textile Institute se sídlem v britském Manchesteru (TI Manchester) je profesní organizací, která sdružuje odborníky, akademická pracoviště a producenty v oblasti textilu, oděvů a obuvi ve více než 80 zemích světa.

Naše fakulta textilní spolupracuje s The Textile Institute již více jak 25 let, právě od této profesní organizace získala naše fakulta akreditaci. Znamená to, že její vynikající absolventi mohou být členy této profesní organizace. Akreditace od TI Manchester je také důležitou referencí kvality studia poskytovaného v angličtině, která na naši fakultu textilní láká každoročně řadu anglicky mluvících Ph.D. studentů především z asijských zemí.

Profesor Luboš Hes je členem mezinárodního institutu od roku 1991, v minulosti byl také předsedou české pobočky této instituce.

Textilní institut uděluje svým členům i odborníkům a producentům mimo členskou základnu řadu ocenění. Letos získal cenu profesor Hes za inovace technické a za inovace v oblasti marketingu a ekonomického rozvoje textilního sektoru. Cenu si odvezl 28. dubna z polské Poznaně, kde se konala 90. světová konference mezinárodního Textilního institutu v Manchesteru. V minulosti tuto cenu získaly také společnosti Marks & Spencer, Unilever nebo Novozymes.

V krátké době je to pro Luboše Hese z katedry hodnocení textilií FT TUL druhé významné ocenění, v prosinci loňského roku získal se svou soukromou společností Sensora za nedestrukční přístroje Alambeta a Permetest pro měření tepelného komfortu textilií respektovaný titul Česká hlava.

-pir-