Cenu za inovace od TI Manchester získal Luboš Hes z fakulty textilní. Cenu si odvezl na konci dubna z konference v polské Poznani.
The Textile Institute se sídlem v britském Manchesteru (TI Manchester) je profesní organizací, která sdružuje odborníky, akademická pracoviště a producenty v oblasti textilu, oděvů a obuvi ve více než 80 zemích světa.
Naše fakulta textilní spolupracuje s The Textile Institute již více jak 25 let, právě od této profesní organizace získala naše fakulta akreditaci. Znamená to, že její vynikající absolventi mohou být členy této profesní organizace. Akreditace od TI Manchester je také důležitou referencí kvality studia poskytovaného v angličtině, která na naši fakultu textilní láká každoročně řadu anglicky mluvících Ph.D. studentů především z asijských zemí.
Profesor Luboš Hes je členem mezinárodního institutu od roku 1991, v minulosti byl také předsedou české pobočky této instituce.
Textilní institut uděluje svým členům i odborníkům a producentům mimo členskou základnu řadu ocenění. Letos získal cenu profesor Hes za inovace technické a za inovace v oblasti marketingu a ekonomického rozvoje textilního sektoru. Cenu si odvezl 28. dubna z polské Poznaně, kde se konala 90. světová konference mezinárodního Textilního institutu v Manchesteru. V minulosti tuto cenu získaly také společnosti Marks & Spencer, Unilever nebo Novozymes.
V krátké době je to pro Luboše Hese z katedry hodnocení textilií FT TUL druhé významné ocenění, v prosinci loňského roku získal se svou soukromou společností Sensora za nedestrukční přístroje Alambeta a Permetest pro měření tepelného komfortu textilií respektovaný titul Česká hlava.
-pir-
Další články v rubrice

Naši designéři znovu ozdobili Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Studentky a studenti Katedry designu Fakulty textilní TUL dostali opět příležitost předvést svoji kreativitu na exkluzivní módní přehlídce během prestižní Mercedes-Benz Prague Fashion Week F/W25. Součástí studentského bloku byla i soutěžní módní...

Projekt našich historiků věnovaný holocaustu je Kulturním počinem 2024
Projekt historičky Kateřiny Portmann a studujících katedry historie z TUL „Návrat domů“ ocenilo město Liberec hlavní cenou za Kulturní počin 2024. Projekt dokázal symbolicky vrátit občanství potomkům obyvatel a obyvatelek města zavražděných při...

Projekt na čištění toxických vod LIFEPOPWAT je v evropském finále a uchází se o váš hlas
Unikátní technologie na odstranění pesticidů z drenážních vod nasazená s úspěchem na výsypce lomu Hájek na Karlovarsku a na výsypce v polském Jaworznu postoupila jako první český projekt v kategorii Oběhové hospodářství a kvalita života mezi devět...