pátek 10. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > O univerzitní otevřenou laboratoř je zájem

O univerzitní otevřenou laboratoř je zájem

3D_printing_a_snow_machine_nozzle.jpg
I tak by mohlo vypadat zátiší z TULaborky. Foto: Svitlana Lozova/Wikimedia Commons

V anketě s úvodní otázkou „Chceš TULab?“ se sešlo za první dva týdny přes 200 kladných odpovědí. Největší zájem o ni mají architekti, strojaři a mechatronici.

Anketu se rozhodla vyhlásit skupinka nadšenců, kterým na naší univerzitě otevřená laboratoř nabitá moderními technologiemi chybí. Ta hrstka mužů především z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií si ale nebyla jistá, zda o laboratoř s 3D tiskárnou, 3D skenery, laserovými plotry a dalším vybavením bude širší zájem.
Anketa, o jejímž vyhlášení píšeme zde, ukazuje, že zájem je.

V prvních dvou týdnech na ni odpovědělo 207 respondentů, z nich 206 si otevření TULabu přeje.

Skoro polovina respondentů jsou studenti a zaměstnanci fakulty umění a architektury, další polovinu kladných odpovědí tvoří především respondenti z fakulty strojní, fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, ekonomické fakulty a CxI.

„Někteří studenti z vyšších ročníků se nám dokonce svěřili, že by si protáhli studium, aby mohli takovou laboratoř využívat,“ uvádí jeden z organizátorů ankety, která je už uzavřena, a dodává: „Anketa potvrdila, že něco takového, jako je TULab, má na naší univerzitě své místo a že to nebyl jen nápad úzké skupinky lidí. Děkujeme všem respondentům za čas, který odpovědím věnovali. Budeme nyní společně s vedením TUL hledat cesty a prostředky tak, aby TULab vznikla na Technické univerzitě v Liberci co nejdříve.“

Vyhlašovatele ankety také příjemně překvapilo, že více jak 50 lidí se v anketě přihlásilo jako mentoři, tedy ti, kteří by v budoucí laboratoři pomohli s nějakou složitější technologií méně zkušeným kolegům.

Výsledky ankety najdete přehledně zpracované v grafech.

V jedné z otázek mohli studenti a zaměstnanci naší školy vybírat i technologie, které by v TULabu rádi měli.
Dost často poptávali vybavení elektrotechnické dílny, ta už však na naší univerzitě asi rok funguje, a to jako „bastlírna“ v sídle fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Pájky, vybavení pro kompletní realizaci tištěných spojů, vrtačky a další náčiní včetně materiálů jsou tam všem zájemcům volně k dispozici. Více v článku zde.

-red-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání