Památky UNESCO očima našich studentů

Přes pět desítek studentů Univerzity třetího věku při Centru dalšího vzdělávání TUL vyrazilo o uplynulém víkendu po památkách zapsaných do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Někteří z nich exkurzi fotograficky zdokumentovali.

Účastníci semináře „Cestovní ruch ve 3. tisíciletí“ se vydali na již druhý zájezd po památkách zapsaných v seznamu UNESCO. Loni se věnovali moravské části seznamu, letošní trasa je provedla památkami Čech.

Během tří dnů (7.–9. září) navštívili například zámek v Litomyšli, vesnickou rezervaci Holašovice, město Telč či chrám sv. Barbory v Kutné Hoře a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci.

Počasí dobrým záběrům přálo – nabízíme výběr ze snímků, které by vás mohly před nadcházejícím víkendem inspirovat při plánování výletní trasy.

Prohlédněte si i další fotografie od účastníků exkurze: celé album Vlasty Rybenské a album Lenky Stránské.

Radek Pirkl

Fotografie: Lenka Stránská, Vlasta Rybenská a Helena Samková