sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta textilní > Hyacint a optická vlákna. Kolekce Zuzany Hrubošové opět na světových molech

Hyacint a optická vlákna. Kolekce Zuzany Hrubošové opět na světových molech

ZH kolekce Perth.jpg

Doktorandka fakulty textilní zapojuje do svých módních kolekcí moderní technologie. Ve své poslední práci, kterou představila na Eco Fashion Weeku v Austrálii, propojuje optická vlákna se 100% ekologickými materiály.

Nová dámská kolekce je vyrobená z přírodních materiálů, jako jsou bavlna, len a konopí. Hlavním motivem jsou kořeny vodního hyacintu, ze kterého jsou vytvořeny doplňky a detaily na oděvech. Hyacint je tak jako další materiály 100% recyklovatelný.

„Optické vlákna, ktoré doplňujú kolekciu a dodávajú jej smart šmrnc. Kolekcia je skôr ukážkou toho aké materiály sa dajú v móde používať, je to taká malá avantgarda, spojenie prírodných a smart materiálov. V tejto ceste by som rada pokračovala," říká Zuzana, doktorandka katedry materiálového inženýrství fakulty textilní.

O Zuzaně už jste mohli slyšet a číst v souvislosti s její kolekcí Touch and Go, kde využila 3D tisku, nebo kolekcí Pulse, do níž také zapracovala optická vlákna. S oběma kolekcemi zazářila například také na přehlídkách v kanadském Vancouveru.

Jak se dostala na australskou přehlídku, popisuje sama: „Na Eco Fashion Week Australia 2018 som bola pozvaná hlavnou organizátorkou Zuhal Kuvan Mills, ktorá si všimla moju tvorbu na predchádzajúcich Fashion weekoch v Kanade či Poľsku."

Eko Fashion Weeky, které se zaměřují na přírodní materiály, podporu místního podnikání a etickou výrobu jsou ve světě stále oblíbenějšími přehlídkami. Eco Fashion Week v Austrálii se konal koncem listopadu loňského roku a i jeho součástí byly workshopy a semináře zaměřené na témata trvale udržitelné módy.

„Vypadá to na malú revolúciu v móde. Zapájajú sa značky i firmy produkujúce  materiály a je to niečo medzi fashion weekom a konferenciou s výborným ohlasom publika,“ doplňuje Zuzana Hrubošová.

Tématem trvale udržitelné módy na světové úrovni se zabývá i další naše absolventka fakulty textilní Kamila Boudová, která do Česka přivedla kampaň Fashion Revolution a která o trvale udržitelné módě přednáší v Paříži. Rozhovor s Kamilou můžete číst v časopise T-UNI 360, v PDF verzi zde na str. 16.

Radek Pirkl

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání