středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > TUL se podílí na výzkumu změn klimatu v Peruánských Andách

TUL se podílí na výzkumu změn klimatu v Peruánských Andách

Nejvýše položená klimatická stanice na americkém kontinentu pod Nevado Mismi (5.280 m n.m.). Zleva Dr. Jan Kocum, Prof. Bohumír Janský, Prof. Tomáš Zima, J.E. Pavel Bechný.

Technická univerzita v Liberci navázala těsnou spolupráci s Univerzitou Karlovou v rámci výzkumu dopadů změn klimatu na přírodní prostředí a obyvatelstvo v Peruánských Andách.

Od roku 2006 spolupracuje na tomto výzkumu člen Katedry geografie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Dr. Jan Kocum, který společně s objevitelem pramenů Amazonky Prof. Bohumírem Janským, rektorem Univerzity Karlovy Prof. Tomášem Zimou a velvyslancem České republiky v Peru J.E. Pavlem Bechným navštívili oblast pramenů Amazonky.

Cílem terénního průzkumu byl servis nejvýše položené klimatické stanice na americkém kontinentu (5.280 m n.m.) a monitoring odtoku s využitím moderních hydrologických stanic.

Práce odborníků z Technické univerzity v Liberci a Univerzity Karlovy přináší cenné poznatky, které přispívají k celosvětovému výzkumu změn klimatu a jejich dopadů na přírodní rizikové procesy a vodní zdroje.

V následujících letech bude těsná spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci, Univerzitou Karlovou a předními peruánskými univerzitami pokračovat v rámci rozvojové spolupráce mezi Českou republikou a Peru.Spolupráce bude probíhat jak na úrovni výzkumné, tak pedagogické.

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání