pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzita spustila sbírku. Peníze může poslat každý, kdo chce podpořit tvorbu ochranných pomůcek

Univerzita spustila sbírku. Peníze může poslat každý, kdo chce podpořit tvorbu ochranných pomůcek

Úsměvy teď nejsou vidět, ale i přes velkou únavu pod rouškou jsou.JPG
Úsměvy teď nejsou vidět, ale i přes velkou únavu pod rouškou jsou.

Zájemců, kteří se obracejí na univerzitu s tím, že by rádi podpořili naše týmy, jež vyrábějí ochranné pomůcky pro zdravotníky, je mnoho. Vedení školy proto dnes spouští veřejnou sbírku.

Peníze mohou zájemci posílat na oficiálně zřízený transparentní účet sbírky: 292 949 700/0300.

„Přispět mohou všichni, kdo chtějí podpořit produkci filtračních materiálů i samotných ochranných pomůcek pro zdravotníky, kterou jsme spustili na Technické univerzitě v Liberci,“ říká kvestor TUL Vladimír Stach a zároveň upozorňuje, že: „Zasláním prostředků na tento účet, přispěvatelé dávají souhlas s tím, že jméno a částku zveřejníme. Je to podmínka zřízení veřejné sbírky.“

Pro ty, kdo chtějí zůstat pro veřejnost v anonymitě, připadá v úvahu forma daru, ke kterému se sepisuje standardní darovací smlouva.

Od filtrů po 3D tisk. Zapojili jsme všechny síly

Univerzitní týmy fakulty strojní, fakulty textilní a fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v polovině března spustily výrobu jednorázových nanoroušek. Psali jsme o tom zde.

Filtry i materiál na filtry začala univerzita dodávat a stále dodává Krizovému štábu Libereckého kraje, který veškerý materiál dále distribuuje.

Zároveň se tým Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CxI) chopil výzvy z ČVUT a na speciální 3D tiskárně tiskne respirátory pro zdravotníky v první linii.

Ze stejné tiskárny pak vzešla už řada novinek, které mají usnadňovat práci lékařům a zdravotníkům v Krajské nemocnici Liberec. Psali jsme o tom zde.

Na naší fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií vznikl malý tým, který v regionu koordinuje tisk adaptérů na filtry pro šnorchlovací masky z obchodních řetězců se sportovními potřebami. Více zde.

„Z prostředků veřejné sbírky bude univerzita hradit náklady spojené s produkcí těchto materiálů a ochranných prostředků,“ dodává kvestor Stach.

Jizerská 50 pro TUL

Tento týden můžete především na výrobu ochranných pomůcek na Technické univerzitě v Liberci přispět také jinou cestou, a to koupí startovního čísla pro kampaň Padesátka pro první linii, kterou včera spustili organizátoři věhlasného závodu Jizerská 50. Výtěžek ze startovného připadne právě naší univerzitě a využijeme ho především pro úhradu nákladů spojených s výrobou ochranných pomůcek pro zdravotníky v první linii. Chcete-li si koupit startovní číslo a přispět tak, máte čas do neděle 12. dubna, více zde.

Radek Pirkl

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání