středa 12. srpen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Univerzita spustila sbírku. Peníze může poslat každý, kdo chce podpořit tvorbu ochranných pomůcek

Úsměvy teď nejsou vidět, ale i přes velkou únavu pod rouškou jsou.JPG
Úsměvy teď nejsou vidět, ale i přes velkou únavu pod rouškou jsou.

Zájemců, kteří se obracejí na univerzitu s tím, že by rádi podpořili naše týmy, jež vyrábějí ochranné pomůcky pro zdravotníky, je mnoho. Vedení školy proto dnes spouští veřejnou sbírku.

Peníze mohou zájemci posílat na oficiálně zřízený transparentní účet sbírky: 292 949 700/0300.

„Přispět mohou všichni, kdo chtějí podpořit produkci filtračních materiálů i samotných ochranných pomůcek pro zdravotníky, kterou jsme spustili na Technické univerzitě v Liberci,“ říká kvestor TUL Vladimír Stach a zároveň upozorňuje, že: „Zasláním prostředků na tento účet, přispěvatelé dávají souhlas s tím, že jméno a částku zveřejníme. Je to podmínka zřízení veřejné sbírky.“

Pro ty, kdo chtějí zůstat pro veřejnost v anonymitě, připadá v úvahu forma daru, ke kterému se sepisuje standardní darovací smlouva.

Od filtrů po 3D tisk. Zapojili jsme všechny síly

Univerzitní týmy fakulty strojní, fakulty textilní a fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v polovině března spustily výrobu jednorázových nanoroušek. Psali jsme o tom zde.

Filtry i materiál na filtry začala univerzita dodávat a stále dodává Krizovému štábu Libereckého kraje, který veškerý materiál dále distribuuje.

Zároveň se tým Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL (CxI) chopil výzvy z ČVUT a na speciální 3D tiskárně tiskne respirátory pro zdravotníky v první linii.

Ze stejné tiskárny pak vzešla už řada novinek, které mají usnadňovat práci lékařům a zdravotníkům v Krajské nemocnici Liberec. Psali jsme o tom zde.

Na naší fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií vznikl malý tým, který v regionu koordinuje tisk adaptérů na filtry pro šnorchlovací masky z obchodních řetězců se sportovními potřebami. Více zde.

„Z prostředků veřejné sbírky bude univerzita hradit náklady spojené s produkcí těchto materiálů a ochranných prostředků,“ dodává kvestor Stach.

Jizerská 50 pro TUL

Tento týden můžete především na výrobu ochranných pomůcek na Technické univerzitě v Liberci přispět také jinou cestou, a to koupí startovního čísla pro kampaň Padesátka pro první linii, kterou včera spustili organizátoři věhlasného závodu Jizerská 50. Výtěžek ze startovného připadne právě naší univerzitě a využijeme ho především pro úhradu nákladů spojených s výrobou ochranných pomůcek pro zdravotníky v první linii. Chcete-li si koupit startovní číslo a přispět tak, máte čas do neděle 12. dubna, více zde.

Radek Pirkl

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!