Startuje soutěž, která ve studentech probouzí podnikatelského ducha

SBC.jpg
Soutěž O nejlepší start-up TUL dokáže studentům pomoci v rozjezdu opravdového podnikání.

Nejlepší nápady, které zaujmou porotu a možná brzy jejich autorům nastartují vlastní podnikání, hledá šestý ročník univerzitní soutěže O nejlepší start-up TUL. V soutěži se letos utká 19 podnikatelských záměrů.

Letošní soutěž nedokázal paralyzovat ani koronavirus, přihlásili se studenti pěti fakult. A také jeden středoškolský student. Tuto možnost nabízí soutěž teprve podruhé. „Loni bylo všech přihlášených dvaadvacet, letos jich tedy máme o něco méně, ale vzhledem k panující situaci a prodlužování termínu přihlášek nás to velmi překvapilo. Počet je asi tak dvojnásobný oproti našemu očekávání,“ řekl Ondřej Moš, koordinátor pořádajícího Student Business Clubu při ekonomické fakultě.

Všem devatenácti přihlášeným jsou v těchto dnes přiřazováni kouči, kteří studenty povedou až k přípravě podnikatelského záměru. Ten by měli soutěžící zpracovat do konce června. Následné posudky od dvou oponentů nasměrují business plán studentů k takovému výsledku, který by obstál před odbornou komisí. Svůj nápad a vypracovaný business model studenti odprezentují profesionálům z řad partnerů soutěže a zkušených investorů na konci listopadu. Tehdy se rozhodne o vítězi. I letos čekají na vítěze hodnotné ceny.

Vítězka minulého ročníku má už e-shop

minulém ročníku, ještě rozděleném do kategorií, bodoval například projekt skleněných brček SØSAY Simony Hnídkové, designového batohu s popruhy z bezpečnostních pásů aut s názvem BAPU studenta Petra Průchy či projekt Negliže Daniely Kytlicové.

Ta ve svém business plánu produktu propojila sportovní střih spodního prádla s designovou pružnou krajkou, a to s možností výběru velikostí pomocí 3D vizualizace. A dnes s úspěchem podniká. Spodní prádlo návrhářka prodává přes e-shop.

Rozhovor s Danielou přineseme v nejbližších dnech.

- ad -

Další články v rubrice

IMG_1452-2.jpg

Nadace Preciosa ocenila absolventy s vášní pro sklo

Konstruktér stroje pro výrobu porézní skleněné plastelíny i designérky a umělkyně, které sklu vdechly neobvyklé tvary, barvy nebo je zkombinovaly s netradičními materiály. Absolventa Fakulty strojní TUL a tři absolventy Fakulty textilní TUL pojí...

8. 7. 2025 | Fakulta strojní | 265

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Inaugurace nového děkana FZS TUL Jiřího Beneše (3).JPG

Rektor dnes jmenoval Jiřího Beneše děkanem FZS

Stál u zrodu ústavu, dnes fakulty, zdravotnických studií, podílel se zejména na zajištění programů biomedicínský technik a biomedicínské inženýrství. Profesor Beneš povede fakultu od 1. července 2025 do konce června roku 2029.

9. 6. 2025 | Univerzita | 495