středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Startuje soutěž, která ve studentech probouzí podnikatelského ducha

Startuje soutěž, která ve studentech probouzí podnikatelského ducha

SBC.jpg
Soutěž O nejlepší start-up TUL dokáže studentům pomoci v rozjezdu opravdového podnikání.

Nejlepší nápady, které zaujmou porotu a možná brzy jejich autorům nastartují vlastní podnikání, hledá šestý ročník univerzitní soutěže O nejlepší start-up TUL. V soutěži se letos utká 19 podnikatelských záměrů.

Letošní soutěž nedokázal paralyzovat ani koronavirus, přihlásili se studenti pěti fakult. A také jeden středoškolský student. Tuto možnost nabízí soutěž teprve podruhé. „Loni bylo všech přihlášených dvaadvacet, letos jich tedy máme o něco méně, ale vzhledem k panující situaci a prodlužování termínu přihlášek nás to velmi překvapilo. Počet je asi tak dvojnásobný oproti našemu očekávání,“ řekl Ondřej Moš, koordinátor pořádajícího Student Business Clubu při ekonomické fakultě.

Všem devatenácti přihlášeným jsou v těchto dnes přiřazováni kouči, kteří studenty povedou až k přípravě podnikatelského záměru. Ten by měli soutěžící zpracovat do konce června. Následné posudky od dvou oponentů nasměrují business plán studentů k takovému výsledku, který by obstál před odbornou komisí. Svůj nápad a vypracovaný business model studenti odprezentují profesionálům z řad partnerů soutěže a zkušených investorů na konci listopadu. Tehdy se rozhodne o vítězi. I letos čekají na vítěze hodnotné ceny.

Vítězka minulého ročníku má už e-shop

minulém ročníku, ještě rozděleném do kategorií, bodoval například projekt skleněných brček SØSAY Simony Hnídkové, designového batohu s popruhy z bezpečnostních pásů aut s názvem BAPU studenta Petra Průchy či projekt Negliže Daniely Kytlicové.

Ta ve svém business plánu produktu propojila sportovní střih spodního prádla s designovou pružnou krajkou, a to s možností výběru velikostí pomocí 3D vizualizace. A dnes s úspěchem podniká. Spodní prádlo návrhářka prodává přes e-shop.

Rozhovor s Danielou přineseme v nejbližších dnech.

- ad -

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!