sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Akademický senát v novém složení zasedne nejdříve v polovině září

Akademický senát v novém složení zasedne nejdříve v polovině září

Studenti o volby moc zájmu neprojevili (ilustr. snímek)

Nouzový stav posunul volby do Akademického senátu TUL i termín jeho prvního zasedání. Z 21 současných senátorů jich zůstane v novém funkčním období 10.

Bez pandemie koronaviru by se senát po volbách sešel na své ustavující schůzi pravděpodobně právě v těchto červnových dnech, vyhlášení nouzového stavu ovšem úzus mění.

„Zákon prodloužil činnost současného senátu do 14. září 2020, tj. 120 dní po konci nouzového stavu. V návaznosti na to bylo posunuto i časové rozmezí pro pořádání voleb z původního termínu asi o měsíc, tedy do rozmezí od 25. května do 11. června,“ říká Jan Kamenický, předseda hlavní volební komise.

Na všech sedmi fakultách Technické univerzity v Liberci se volili dva zástupci do zaměstnanecké komory a jeden zástupce do komory studentské. Z voleb tedy vzešlo 21 jmen akademických senátorů pro volební období 2020–2023 (tučným písmem jsou vyznačeni ti senátoři, kteří zasedají také v současném senátu):

EF

Blanka Brandová, Jiří Rozkovec a student David Svoboda

FS

Jaroslav Beran, Vlastimil Hotař a studentka Radka Jírová

FT

Ondřej Novák, Brigita Kolčavová Sirková a Markéta Klíčová

FZS

Miroslav Ryba, Martin Krause a Lucie Merhautová

FUA

Petr Janoš, Martin Šaml a Petr Čekal

FM

Jiří Jeníček, Otto Severýn a Ondřej Havelka

FP

Petr Urbánek, Jan Berki a Karel Soběhart

Volby do Akademického senátu TUL provázela nízká volební účast studentů. Volební komise má k dispozici kompletní údaje o počtu studentů a akademiků z šesti fakult. Vyplývá z nich, že volit přišlo 3, 8 %, 1, 9 %, 1, 6 %, 1, 4 % a 0, 4 % studentů. Výjimku v této řadě tvoří fakulta umění a architektury s 21, 2 % studentské účasti u voleb.

„Volby proběhly v pořádku, hlavní volební komise nepřijala žádnou stížnost a výsledky jsou konečné. Všem zvoleným budoucím senátorům blahopřejeme,“ dodává Jan Kamenický.

Radek Pirkl

28.02. 2020

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!