Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Docentka Eliška Chrpová zemřela

Fotka_Chrpová.jpg
Eliška Chrpová

Eliška Chrpová absolvovala Fakultu textilní VŠST v Liberci (dnes TUL), s níž spojila také svou profesionální a akademickou dráhu.

S velkým zármutkem oznamujeme, že nás dne 2. července 2020 navždy opustila naše kolegyně a kamarádka doc. Ing. Eliška Chrpová, CSc.

Eliška Chrpová dokončila v roce 1974 studium Textilní fakulty VŠST v Liberci, obor netkané textilie a ekonomika a získala titul inženýr. Po studiu nastoupila do Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze. V roce 1976 přešla na TU Liberec, fakultu textilní, kde pracovala do roku 2011. Působila nejprve jako asistent na katedře netkaných textilií, od roku 1977 se stala odbornou asistentkou. V roce 1990 získala vědeckou hodnost Kandidáta věd. V letech 1993–1996 vedla zahraniční oddělení TUL. V dalších letech pak pracovala na fakultě textilní na katedře zaměřené na mechanické technologie. V roce 2005 obhájila na Fakultě textilní Technické univerzity v Liberci habilitační práci na téma Metody pro řešení systému „Textilní vlákno – strojní zařízení – textilie“.

Na paní docentku vzpomínáme pro široké spektrum jejích odborných aktivit i pro její přátelské chování ke kolegům a studentům. Byla aktivní sportovkyní, vynikala zejména v lyžování.

Poslední rozloučení se zesnulou paní docentkou se bude konat ve středu 8. 7. 2020 ve 13:00 hodin v malé obřadní síni krematoria v Liberci.

Čest její památce!

kolegyně a kolegové z Fakulty textilní TUL

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562