středa 14. duben 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Studentům dá praxi, firmám zaměstnance. JobTUL je tu!

Studentům dá praxi, firmám zaměstnance. JobTUL je tu!

Nový portál nabízí cestu, jak studenty propojit s firmami. Studenti tak mohou nasměrovat svoji kariéru už v počátcích studia. Autor: JobTUL
Nový portál nabízí cestu, jak studenty propojit s firmami. Studenti tak mohou nasměrovat svoji kariéru už v počátcích studia. Zdroj: JobTUL

Navázání spolupráce s firmami nebylo pro studenty Technické univerzity v Liberci nikdy jednodušší. Díky nově spuštěné online platformě JobTUL, jež propojuje studenty s budoucími zaměstnavateli. Portál přináší nabídky zaměstnání, praxe, stáží nebo témat závěrečných prací.

Naším cílem je, aby se JobTUL dostal do povědomí všech aktivních studentů jako platforma, kterou se vyplatí využívat už od prvního ročníku. Je to cesta, jak se propojit s firmami a začít směřovat svoji vlastní kariéru už v počátcích studia,“ nastínila Kateřina Maršíková, vedoucí Kariérového centra TUL.

Vzájemné propojení je možné na základě vytvořeného profilu studenta a vložené nabídky zaměstnavatele. Studenti se mohou bezplatně zaregistrovat na https://job.tul.cz Registrace je jednoduchá, studenti využijí stejné přihlašovací údaje jako do počítačové sítě Liane.

Ve svém profilu si student může vyplnit všechny údaje o sobě, informace o vzdělání systém automaticky doplní ze STAGu. Veškerá data je možné v průběhu studia aktualizovat a doplňovat.

Portál se rozjíždí, dnes jsou v systému zaregistrováni 174 studenti. Zatím drtivě převažují studenti Ekonomické fakulty TUL, kteří JobTUL využívají i v rámci výuky personalistiky. „Přibývají i studenti z jiných fakult – a to je dobře, portál je celouniverzitní. Na Kariérovém centru TUL registrujeme zájem i ze strany zahraničních studentů,“ přiblížila Kateřina Maršíková.

Postupně přibývá i zaregistrovaných firem

Vytvořený profil vybraného studenta mohou následně odkrývat zaměstnavatelé. A pomalu se rozšiřuje i počet zaregistrovaných firem. Do 30. dubna budou mít navíc všichni zaměstnavatelé registraci zdarma. „Dostanou jedinečnou možnost si portál vyzkoušet a bezplatně využívat služeb JobTUL dle vybraného balíčku na další rok zdarma,“ připomněla koordiátorka portálu JobTUL Tereza Horáková.

Zaměstnavatelům nabízí JobTUL cílenou inzerci napříč fakultami a obory. Firmy tak mohou díky celouniverzitnímu portálu nabízet studentům a brzy i absolventům TUL nejen zaměstnání, ale i praxe nebo bakalářské a diplomové práce. Prostřednictvím portálu mohou také firmy na univerzitní půdě prezentovat svoji značku nebo vyhledávat uchazeče v databázi JobTUL.

Portál vznikl jako výstup projektu Propojování vysokých škol a regionálních partnerů se studenty/absolventy a posilování společenské odpovědnosti VŠ skrz regionální působení. Kromě TUL na projektu spolupracovala Západočeská univerzita v Plzni, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Masarykova univerzita v Brně. Na těchto univerzitách mají studenti k dispozici čtyři různé portály, na TUL je to právě JobTUL. 

Spravuje jej Kariérové centrum TUL, na jehož mail job@tul.cz se studenti mohou obracet s dotazy. A to nejen s otázkami na nový portál, ale i na rozvoj své kariéry.

Informace o portálu i aktivitách Kariérového centra TUL jsou také pravidelně zveřejňovány na LinkedIn KC a Fb KC.

Adam Pluhař

 

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání