Světové univerzity na jednom místě

EAIE 2014 Praha (3).jpg
Světové univerzity a vzdělávací instituce hostila letos Praha. Foto: Lucie Koutková

Navázali jsme nové kontakty na mezinárodní konferenci EAIE 2014 zaměřené na vzdělávání a zahraniční styky.

Konference Evropské asociace mezinárodního vzdělávání (EAIE), která se ve dnech 16.–19. září konala v Kongresovém centru v  Praze, slouží dalšímu vzdělávání lidí, kteří pracují v oblasti zahraničních vztahů, ať už se jedná o akademiky, nebo administrativní pracovníky.

Konference, která se letos uskutečnila již po 26., je evropským protějškem největší světové konference pro profesionály v oblasti vzdělávání a zahraničních styků NAFSA, která se každoročně koná ve Spojených státech.

Zástupci univerzit z Evropy, ale také univerzit ze Spojených států nebo z Asie se tu setkávají s institucemi a společnostmi, které pracují v zahraničních vztazích.

„Na programu byly plenární diskuze, ale také řada úzce vymezených workshopů například  na téma korporátní image, aktivity univerzit na sociálních sítích či seminář o čínské legislativě s ohledem na mezinárodní spolupráci,“ říká Lucie Koutková ze zahraničního oddělení naší univerzity.

Celkem se na této zahraniční konferenci spojené s veletrhem sešlo okolo 200 vystavovatelů a  pěti tisíc návštěvníků. Mezi dvacítkou českých univerzit prezentovala na konferenci a veletrhu EAIE své zahraniční aktivity také Technická univerzita v Liberci. Zástupce zahraničního oddělení, kanceláře Erasmus a fakult strojní, textilní a ekonomické fakulty čekala řada jednání se stávajícími partnery i s partnery novými ze všech koutů světa.

„Jde sice jenom o setkání, na stánku nepodepisujeme smlouvy, ale právě osobní setkání a navázání kontaktu usnadňuje následné kroky v oficiální linii jednání o spolupráci,“ říká Kateřina Feckaničová z kanceláře programu Erasmus.

„Setkali jsme se se stávajícími partnery a domluvili se na pokračující spolupráci, ale navázali jsme i nové kontakty. Fakulta strojní s univerzitami ve Finsku a například ekonomická fakulta jednala o výměně studentů s Kanárskými ostrovy,“ doplňuje Kateřina Feckaničová.

Konference EAIE spojená s veletrhem vzdělávání je zaměřena na profesionály, zahajuje ovšem také podzimní sezónu veletrhů zaměřených na uchazeče o studium. V polovině října se naše univerzita představí na liberecké Educe a na veletrhu vzdělávání Gaudeamus ve slovenské Nitře. Ve dnech 4.–7. listopadu pojedeme na největší tuzemských veletrh zaměřený na studium: Gaudeamus v Brně.

Ještě letos vyjíždíme s nabídkou studia také na zahraniční veletrhy do Asie, konkrétně do Turecka, Číny a Indie.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 653