Rozšiřte řady nositelů Ceny Wernera von Siemense

Rozšiřte řady nositelů Ceny Wernera von Siemense
Cena Siemens za rok 2012 patří D. Lindrovi

Do 25. listopadu mohou studenti a společně se svými školiteli přihlásit své závěrečné práce do 19. ročníku Ceny Wernera von Siemense.  Společnost Siemens v soutěži oceňuje české vědecké talenty z řad studentů finančními odměnami v celkové výši jednoho milionu korun. Slavnostní předávání cen  se uskuteční 9. února 2017 v pražské Betlémské kapli.

Jedinečnost soutěže spočívá  v oceňování vedoucích vítězných diplomových a disertačních prací i celých vědeckých týmů, čímž se vyzdvihuje nezastupitelná role pedagogů v české vědě a výzkumu. I letos soutěži poskytli záštitu místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

 Soutěžní kategorie, dokumenty, přihlášky i propagační materiály naleznete ke stažení na oficiálních stránkách soutěže www.siemens.cz/cenasiemens

Naši studenti a pedagogové v této soutěži už zanechali nesmazatelnou stopu. Cenu v 15. ročníku soutěže za nejlepší disertační práci získal  pracovník CxI TUL David Lindr za práci „Řízení servopohonů v dynamicky náročných aplikacích", ve které vypracoval komplexní metodiku návrhu řídicího systému elektronické vačky. Cenu Siemens získal i vedoucí práce Pavel Rydlo. Před ním tuto cenu získali v roce 2007 Leoš Beran za disertační práci na téma „Analýza zkratového proudu a jeho tepelného účinku v malých asynchronních motorech“ pod vedením profesora Aleše Richtera, v roce 2005 Daniel Kramer za diplomovou práci „Optical concentrators for Čerenkov light detector“ pod vedením Miroslava Šulce na katedře fyziky pedagogické fakulty  a před nimi Pavel Mokrý z FM TUL za práci zabývající se unikátní metodou tlumení hluku a vibrací.

-koč-

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_9212-2.jpg

»Lékařům dáváme do rukou další rozměr«

Liberečtí chirurgové už nejsou před operacemi odkázáni jen na virtuální snímky zlomených kostí či nádorů, ale připravují se i díky dokonalým anatomickým modelům z 3D tiskárny. Vyrábí je nemocniční oddělení Klinické biomechaniky, za jehož zřízením...

29. 4. 2024 | Lidé | 393