Naše univerzita prohlubuje spolupráci s ostatními školami

Jednání TUL a UTB

Naše univerzita chce prohlubovat spolupráci s ostatními vysokými školami. Redakci T-UNI o tom informoval prorektor Pavel Němeček u příležitosti reciproční návštěvy zástupců Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Na pozvání prorektora TUL Pavla Němečka k nám přijeli ze Zlína minulý týden prorektorka pro pedagogické záležitost Drahomíra Pavelková, ekonomická ředitelka Centra polymerních systémů Jana Josefíková a prorektor pro tvůrčí činnosti Vladimr Sedlařík.

Vysoké školy v současné době musí řešit společné problémy vycházející z klesající demografické křivky a problémy související s novelou vysokoškolského zákona.  Umím si představit  společný postup při vnitřním hodnocení kvality. Jsem přesvědčen, že výměna zkušeností a hledání společných postupů a funkčních metodik bude užitečná pro všechny zúčastněné,“ řekl profesor Němeček.

Ředitel Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Petr Tůma, představil hostům činnost výzkumného ústavu, hovořil o spolupráci s praxí a o smluvním výzkumu. Důležitou oblastí pro vzájemnou spolupráci je podle docenta Tůmy oblast vědy a výzkumu. UTB podle něj dosahuje významných výsledků v oblasti výzkumu a zpracování polymerů, kterým se věnuje  také naše univerzita. „Nebráníme se  společným  nebo vzájemně se prolínajícím projektům,“ konstatoval docent Tůma.

Zástupci naší univerzity hovořili se svými zlínskými kolegy také o možnosti spolupráce v oblasti transferu technologií.  „Zlínská i naše univerzita jsou  členy jednotné platformy Transfera. Shodli jsme se na tom, že by bylo dobré mít podobné metodiky a pořádat společné akce, jako jsou školení, semináře zaměřené na výměnu zkušeností, pracovat na společných projektech podobně,“ řekl prorektor Němeček.

Dodal, že naše univerzita v oblasti transferu technologií už úspěšně spolupracuje například s Masarykovou univerzitou v Brně nebo s brněnským VUT.

-red-