středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Zdeněk Kůs rezignoval na členství v Radě vlády pro výzkum, vývoj a inovace

Zdeněk Kůs rezignoval na členství v Radě vlády pro výzkum, vývoj a inovace

Zdeňka Kůse střídá v Radě vlády pro výzkum, vývoj a inovace Karel Kouřil
Karel Kouřil
Na místo rektora Technické univerzity v Liberci Zdeňka Kůse v Radě vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) nastoupil Ing. Karel Kouřil, PhD., FEng.  z podnikatelského a inovačního centra BIC Brno. Vláda ho novým členem Rady  jmenovala  na svém zasedání 6. listopadu 2017. Tuto změnu vládě navrhl vicepremiér vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, který Radě předsedá. Důvodem je jmenování profesora Kůse  členem předsednictva Technologické agentury České republiky. Souběh obou funkcí není podle Statutu RVVI možný. 
 
Prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs byl členem Rady pro výzkum, vývoj a inovace v letech 2016–2017. Na členství v Radě rezignoval v momentě, kdy se stal místopředsedou Technologické agentury ČR.  Na základě jeho žádosti byl následně usnesením vlády ze dne 11. října 2017 z RVVI odvolán. Rada má mít podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků 17 členů, a proto je nutné doplnit členy na zákonem stanovený počet. 
 
„Profesor Kůs požádal o své odvolání z Rady, jelikož byl jmenován členem předsednictva Technologické agentury a já mu tímto děkuji za kvalitní práci, kterou jako radní odvedl a přeji mu mnoho úspěchů v nové pozici,“ uvedl místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. 
 
Karel Kouři  je absolvent Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, obor strojírenská technologie. V roce 2003 tamtéž získal titul Ph.D. V letech 1996 – 2005 pracoval v Pramet Tools, s.r.o. v oddělení výzkumu a vývoje nejdříve jako samostatný výzkumný pracovník, vedoucí zkušebny obrábění a dále jako projektový inženýr.  Od roku 2005 – 2010 pracoval v HAM-FINAL s.r.o. jako vedoucí obchodního oddělení v úzké vazbě na výzkum a vývoj nástrojů pro velmi přesné obrábění. Od roku 2011 zde pracuje jako projektový manažer zodpovědný za projekty výzkumu a vývoje. Podílí se na řešení i řízení projektů v oblasti strojírenství. Výstupem jsou nové produkty, přičemž některé z nich jsou průmyslově chráněny udělením patentů v České republice i zahraničí. V roce 2017 se stal členem správní rady společnosti FINAL Tools a.s. (dříve HAM-FINAL). Zároveň od roku 2005 působí na Vysokém učení technickém v Brně, na Fakultě strojního inženýrství. Je autorem a spoluautorem řady publikací, odborných článku a příspěvků na konferencích. Ve své praxi se rovněž zabývá uplatněním nepřímé podpory výzkumu a vývoje. V této souvislosti se podílí na činnosti BIC Brno spol. s r.o. a na podpoře rozvoje inovačních firem. Je členem předsednictva Asociace výzkumných organizací a členem Inženýrské akademie České republiky.
 
-koč-
Zdroj: Úřad vlády ČR
 
28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání