Profesor Lenfeld zůstává ve vedení fakulty strojní

Profesor Lenfeld pokračuje v čele fakulty strojní.JPG
Profesor Lenfeld pokračuje v čele fakulty strojní

Profesor Petr Lenfeld, zůstává i v příštích čtyřech letech děkanem Fakulty strojní TUL. Dnes o tom rozhodli senátoři naší nejstarší fakulty, když ho zvolili do této funkce poměrem hlasů 12:5. Petr Lenfeld byl jediným kandidátem na tuto funkci.

Profesor Lenfeld vstoupí do svého druhého volebního období. Poprvé ho do funkce jmenoval na návrh AS FS TUL rektor TUL Zdeněk Kůs v lednu 2014 s účinností od 1. února 2014, kdy na postu děkana vystřídal docenta Miroslava Malého. Volební období je čtyřleté a první volební období končí profesoru Lenfeldovi 31. ledna 2018. Další volební období potrvá do konce ledna 2022.

„Velmi si vážím důvěry senátorů.  Akademický senát je velmi důležitým orgánem, který schvaluje zásadní návrhy děkana. Bez dobré spolupráce by děkan mnoho nezmohl, a proto věřím, že se nám společné dílo bude dařit.  Nečeká na nás jednoduché období, protože vzhledem k nejasné politické scéně neznáme ani přesnou strategii MŠMT.  Vzájemná důvěra a společný postup budou proto pro mě v nastávajících časech velmi důležité. V neposlední řadě chci nadále rozvíjet spolupráci s průmyslem, která je pro naši fakultu zásadní ve všech oblastech činností,“ řekl redakci T-UNI profesor Lenfeld.

Fakulta strojní je nejstarší fakultou naší univerzity. K dnešnímu dni na ní studuje 835 studentů, z toho 524 bakalářů, 225 studentů studuje v inženýrských a 85 v doktorských studijních programech.  V posledních letech roste zájem o studium strojírenských oborů na naší fakultě strojní i z řad zahraničních studentů – nyní jich zde studuje 163.

Redakce T-UNI profesoru Lenfeldovi blahopřeje a přeje mu do druhého volebního období mnoho úspěchů.

-red-