středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Kde nás uvidí v zahraničí?

Kde nás uvidí v zahraničí?

43879014_2099954313369353_6733877750777511936_o.jpg
Profesor Nosek (FM) a Daria Mlejnková ze zahraničního oddělení obklopeni mladými Rusy a jejich rodiči. Foto: BE(G)IN Group

V tomto akademickém roce jsme vyrazili a ještě vyrazíme na veletrhy vzdělávání a mise do Indie, Číny, Ruska, Kazachstánu a velkou cestu chystáme na Tchaj-wan.

Začátkem října se konal veletrh vzdělávání zaměřený na studenty navazujícího studia v Petrohradu a Jekatěrinburgu, kterého se zástupci naší univerzity účastnili.

Ještě předtím koncem září se prorektor Aleš Kocourek vrátil z velkého akademického summitu THE v Singapuru, kde byly slavnostně vyhlášeny výsledky letošního žebříčku vysokých škol Times Higher Education. Technická univerzita v Liberci do něj byla opět zařazena, psali jsme o tom zde.

A v polovině října se konal veletrh vzdělávání v tchajwanském Taipei. „Naše univerzita v Taipei navázala mimořádnou spolupráci, a to hned se čtyřmi univerzitami. Pravidelně k nám tak přijíždějí tchajwanští studenti na semestrální studijní pobyt. Co se týče jednoho města, máme podobně rozvinuté kontakty jen se švýcarským St. Gallen,“ říká vedoucí zahraničního oddělení naší školy Lucie Koutková.

Do Taipei na návštěvu partnerských univerzit by proto letos v polovině listopadu měl vyrazit na velkou misi také rektor Miroslav Brzezina.

Na podzim se naše škola představí ještě v Pekingu, Indii, Moskvě a také v gruzínském Tbilisi.

„Účast na veletrzích zahraniční oddělení ve spolupráci s fakultami průběžně evaluuje, tak aby se Technická univerzita v Liberci v příštích letech vracela na veletrhy, které jí pomohou efektivně získat zahraniční studenty,“ dodává Lucie Koutková.

-pir-

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání