sobota 25. leden 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zemřel ekonom Arnošt Böhm. Jeho odborným zaměřením bylo především pojišťovnictví

Doc. Ing. Arnošt Böhm, CSc., se narodil v roce 1948 a po absolutoriu Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v roce 1973 pracoval několik let ve Výzkumném ústavu plánování a řízení národního hospodářství v Praze. Působil také v představenstvu a na významných exekutivních funkcích v Exportní garanční a pojišťovací společnosti. Titul CSc. získal v oboru teorie řízení a plánování na ČVUT. Docentem se stal v roce 2002 v oboru podnikové ekonomiky a managementu na Hospodářské (dnes Ekonomické) fakultě Technické univerzity v Liberci.

Zabýval se především plánováním a řízením, vycházel často také ze svých zkušeností s pojištěním v mezinárodním obchodu a vzhledem k dlouholeté praxi analyzoval regulaci odvětví i legislativní kroky v souvislosti s jednotným trhem Evropské unie.

V roce 2004 se stal vedoucím katedry pojišťovnictví a garantoval mnoho předmětů stejnojmenného oboru na Ekonomické (Hospodářské) fakultě TUL. Tento obor byl prvním svého druhu v celé republice. Byl autorem či spoluautorem celé řady odborných publikací v ČR i v zahraničí. Za svou kariéru vychoval mnoho odborníků nejen pro praxi, ale i pro akademickou dráhu. Zemřel 30. listopadu 2019.

Ti, co ho blíže poznali, na něj budou vzpomínat, jako na optimistického a upřímného kolegu. Bude nejen nám, kteří jsme s ním spolupracovali, ale celému oboru navždy chybět.

Čest jeho památce!

kolegové z katedry (EF TUL)