středa 27. leden 2021   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zemřel ekonom Arnošt Böhm. Jeho odborným zaměřením bylo především pojišťovnictví

Zemřel ekonom Arnošt Böhm. Jeho odborným zaměřením bylo především pojišťovnictví

Doc. Ing. Arnošt Böhm, CSc., se narodil v roce 1948 a po absolutoriu Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v roce 1973 pracoval několik let ve Výzkumném ústavu plánování a řízení národního hospodářství v Praze. Působil také v představenstvu a na významných exekutivních funkcích v Exportní garanční a pojišťovací společnosti. Titul CSc. získal v oboru teorie řízení a plánování na ČVUT. Docentem se stal v roce 2002 v oboru podnikové ekonomiky a managementu na Hospodářské (dnes Ekonomické) fakultě Technické univerzity v Liberci.

Zabýval se především plánováním a řízením, vycházel často také ze svých zkušeností s pojištěním v mezinárodním obchodu a vzhledem k dlouholeté praxi analyzoval regulaci odvětví i legislativní kroky v souvislosti s jednotným trhem Evropské unie.

V roce 2004 se stal vedoucím katedry pojišťovnictví a garantoval mnoho předmětů stejnojmenného oboru na Ekonomické (Hospodářské) fakultě TUL. Tento obor byl prvním svého druhu v celé republice. Byl autorem či spoluautorem celé řady odborných publikací v ČR i v zahraničí. Za svou kariéru vychoval mnoho odborníků nejen pro praxi, ale i pro akademickou dráhu. Zemřel 30. listopadu 2019.

Ti, co ho blíže poznali, na něj budou vzpomínat, jako na optimistického a upřímného kolegu. Bude nejen nám, kteří jsme s ním spolupracovali, ale celému oboru navždy chybět.

Čest jeho památce!

kolegové z katedry (EF TUL)

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání