sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Zemřel pan docent Jaroslav Staněk

Zemřel pan docent Jaroslav Staněk

Zemřel pan docent Jaroslav Staněk
Pan docent Jaroslav Staněk

Vedení Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci s hlubokým zármutkem oznamuje, že  po krátké nemoci zemřel 14. prosince 2015 pan docent Jaroslav Staněk, jehož jméno je neodlučitelně spojeno s naší univerzitou a který v roce 1960 stál u zrodu fakulty textilní.

Pan docent Jaroslav Staněk se narodil v roce 1932. Celý svůj profesní život spojil s naší univerzitou. V roce 1956 nastoupil na tehdejší Vysokou školu strojní na katedru textilních strojů

Dlouhá léta pracoval na katedře textilních materiálů jako přední odborník na textilní vlákna. Věnoval se rovněž výzkumu v oblasti přízí a také vlivu konstrukce tkanin na jejich vlastnosti. V roce 1990 zřizoval přístrojové a měřící centrum FT. Byl zakladatelem bakalářského oboru Textilní marketing.  Od roku 1992 byl garantem tohoto oboru a v září 1999 byla jeho zásluhou založena katedra hodnocení textilií, která dodnes vychovává odborníky pro textilní průmysl a obchod.

Aktivní činnost na FT ukončil pan docent Staněk koncem akademického roku 2008/2009, po 53 letech práce. Uznání za rozvoj vědy, vzdělanosti a akademických svobod mu fakulta projevila udělením pamětní medaile. Avšak i nadále s fakultou spolupracoval jako člen komise pro státní závěrečné zkoušky. Mezi spolupracovníky byl uznáván pro svou odbornou erudici. Kromě odborné práce a pedagogiky, organizoval semináře, aktivně se zapojoval do práce Československé vědeckotechnické společnosti.

Do konce svého života pracoval jako soudní znalec. Svým laskavým a korektním přístupem byl oblíben jak u spolupracovníků, tak i u studentů. Přes svou přísnost u zkoušek si ho studenti vážili zejména pro jeho smysl pro spravedlnost.

Pane docente, budete navždy v našich srdcích.

Kolektiv Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci

Poslední rozloučení se koná v pondělí 21. prosince v 11 hodin v kostele Antonína Paduánského v Liberci v Ruprechticích.

-red- 

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání