sobota 19. září 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > Zahraniční studenti na letní stáži na FT

Zahraniční studenti na letní stáži na FT

V období květen-září 2019 přijelo na FT na letní stáž celkem 55 studentů z Číny, Turecka, Německa, Rumunska, Francie, USA, Indie, Japonska, JAR, Thajska, Polska a Tunisu. Z toho jen 16 studentů bylo z Číny ze Zhejiang Sci-tech University, ze které fakulta přijímá studenty od roku 2017 a to nejčastěji na katedru materiálového inženýrství. Další velkou skupinou bylo 10 studentů z USA z University of Alabama at Birmingham. Z USA studenti přijíždějí na katedru netkaných textilií a nanovlákenných materiálů již od roku 2014. Přijela ale také studentka z Tunisu z University of Monastir na katedru hodnocení textilií, kde se spoluprací začínáme v rámci kreditové mobility Erasmus+ pro země mimo EU. V rámci stejného programu přijeli i dva studenti z Japonska z Shinshu University na katedru oděvnictví a katedru netkaných textilií a nanovlákenných materiálů.

Stážisti pracovali na tématech společného výzkumu mezi FT a domovskou univerzitou nebo byli zapojeni na tématech, které řeší katedry v rámci VaVaI. Řešili témata např. materiálového inženýrství, termo-fyziologického komfortu, vzorování oděvů, textilních kompozitů, barevnosti, tkáňového inženýrství, modelování textilních jevů, ad. Studenti byli podpořeni buď programem Erasmus+ nebo svojí vlastní univerzitou.

Také na letní školu textilního vzorování přijelo 7 zahraničních účastníků ze zemí Slovinsko, Kanada, Německo, USA a Rumunsko. Většinou se jednalo o odborníky nebo vyučující v oblasti textilu, kteří si rozšiřovali odbornost, nebo studenti spolupracujících zahraničních škol. Pracovali 14 dní na svém vlastním designu, který na závěr utkali a upletli a mohli si odvézt vlastní výrobek.

Ing. Pavla Těšinová, Ph.D., fakulta textilní

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.