středa 08. červenec 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > 3D tisk ve stavebnictví a architektuře (3D STAR)

3D tisk ve stavebnictví a architektuře (3D STAR)

OP_VVV  a MŠMT_small

Projekt OP VVV - Předaplikační výzkum,

číslo projektu: CZ.02.1.01/0.0/0.0/16_025/0007424,

poskytovatel: MŠMT ČR,

doba řešení projektu:  1. 3. 2018 – 28. 2. 2022

 

anotace

Projekt je paralelně zaměřen na vývoj robotického zařízení pro ambulantní 3D tisk stavebních konstrukcí a na vývoj konstrukcí a objektů, realizovatelných touto technologií.

Na tomto multidisciplinárním čtyřletém projektu bude spolupracovat sedm pracovišť čtyř fakult TUL (fakulty strojní, fakulty mechatroniky, fakulty umění a architektury a fakulty textilní). Externím partnerem v oblasti vývoje materiálu bude Kloknerův ústav ČVUT v Praze.

V rámci projektu bude hledáno vhodné koncepční a konstrukční řešení tiskového robota, vyvíjen jeho hardware a software. Budou hledány a testovány varianty vhodného tiskového materiálu. Zároveň budou zkoumána stavebně konstrukční a architektonická řešení, využívající unikátní možnosti 3D tisku a jejich požadavky zpětně promítány do vývojových prací na robotickém zařízení.

Rozsah výstupů projektu bude ve smyslu projektové výzvy OP VVV Předaplikační výzkum omezen na řešení hlavních principů a součástí robotického zařízení. Některé části robota budou ověřeny na funkčních vzorcích, stejně jako části stavebních konstrukcí.

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.

 

 

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání